Уже ні для кого не секрет, що російська пропаганда посилила інформаційну війну з Україною. Метою інформаційних вкидів є дестабілізація ситуації, дезорієнтування населення, дискредитація Збройних Сил України. Але ми гідно даємо відсіч!
Проєкт «Брехунець» зібрав для вас підбірку фейків, які гуляли в інформаційному просторі упродовж минулого тижня.
Фейк про те, що українці вбили підлітка в Німеччині
Поліція німецького Бонна попередила про поширення в інтернеті фейкового відео, в якому йдеться про нібито смертельне побиття натовпом українців 16-річного юнака в Ойскірхені, що у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія.
У фейковому повідомленні сказано, що 16-річного волонтера Даніеля побили тільки тому, що він розмовляв російською.
«В інтернеті поширюється відео, в якому повідомляється про напад на 16-річного підлітка в районі Ойскірхена. Стверджується, що його побила до смерті група українців. Мова відео – російська», – йдеться у повідомленні поліції в Twitter.
У поліції, яка відповідальна за кримінальні злочини в районі Ойскірхена, не має жодної інформації ні про такий жорстокий напад, тим більше зі смертельним наслідком. Вони зазначили, що поліція Бонна розпочала розслідування. В цей час експерти припускають, що це навмисне фейкове відео, яке покликане розпалити ненависть.
Фейк про бажання місцевої громади угорців від’єднатися від України
На Закарпатті агенти ФСБ рф спробували влаштувати провокацію, поширюючи фейк про нібито бажання місцевої громади угорців та ввійти до складу Угорщини.
Про це на своїй facebook-сторінці повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита. «Фіксуємо підривну діяльність спецслужб рф у формі інформаційних операцій, направлених на внутрішню дестабілізацію на території Закарпаття.
Об’єктом цих заходів очікувано стала угорська громада нашого регіону, представникам якої почали розсилати з невідомих акаунтів у соцмережах фейкові повідомлення з погрозами», – повідомляє голова.
Фейк про затримання в Україні білорусів-диверсантів
Низка українських телеграм-каналів поширила інформацію про затримання в Україні групи диверсантів, які є громадянами білорусі. Вони начебто прикривалися фіктивними посвідченнями біженців та журналістів. Ця інформація не відповідає дійсності.
Офіційно СБУ повідомляло, що переважна більшість затриманих диверсантів – це громадяни України. Серед затриманих диверсантів був лише один громадянин білорусі. Його затримали у Волинській області. Жодних подробиць про нього не повідомляли. Журналістом представлявся український громадянин з Дніпровської області, а переселенцем (не біженцем) – харків’янин.
Фейк про те, що на Рівненській АЕС утримують російських атомників
рф поширює дезінформацію в МАГАТЕ про нібито утримування російських атомників на Рівненській АЕС.
З моменту прибуття вантажу зазначені особи забезпечували його охорону до завершення розвантаження відповідно до умов контракту. Після передачі вантажу українській стороні, 23 березня, роззброєні російські громадяни покинули територію Рівненської АЕС.
«Нині вони перебувають в готелі і за власною волею не бажають повертатися до росії. У разі зміни планів російських громадян українська сторона готова їм посприяти в поверненні до рф відповідно до чинних процедур», – повідомляють у МЗС.
Матеріал підготовлено проектом “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа з протидії дезінформації