Кремлівське ІПСО з метою дезінформувати суспільство про перспективи вступу України до НАТО
Міністерство закордонних справ України відреагувало на публікацію в іноземних ЗМІ інформації про начебто відсутності конкретики серед членів НАТО в питанні вступу України до Альянсу.
За словами речника МЗС Олега Ніколенка, аргументи, які наводяться у матеріалі Німецького агентства преси (DPA), становлять набір помилкових суджень, які давно втратили свою актуальність. http://surl.li/guanx
Представник українського МЗС наголосив, що українці зараз роблять найбільший внесок в євроатлантичну безпеку і назвав українську армію найсильнішою в Європі.
Ніколенко також прокоментував аргумент про необхідність утримуватися від кроків, які нібито можуть “спровокувати” росію на нову агресію, зазначивши, що “єдине, що провокує росію – це невизначеність”.
“Позаблоковість України не допомогла утримати росію від агресії. Дипломатичні зусилля України, Франції та Німеччини в рамках Мінського процесу також не допомогли запобігти повномасштабному російському вторгненню. Тому що мета Москви – повне знищення України. Натомість просування на шляху до вступу України в НАТО змусить росію вгамувати свою агресію”, – підкреслив він.
Ніколенко додав, що поточна міжнародна підтримка України в протидії рф не суперечить, а доповнює процес набуття членства в НАТО.
“Майбутнє євроатлантичної безпеки вирішується на полі бою в Україні, а вступ нашої держави до НАТО гарантуватиме стратегічну безпеку всього Альянсу”, – зауважив він.
Також дипломат зазанчив наступні аргументи:
“Зазначені аргументи становлять набір помилкових суджень, які давно втратили свою актуальність.
По-перше, дійсно, попереду нас очікують важливі битви, але Україна вже досягла вражаючих успіхів в обороні від російської агресії. В лютому 2022 року скептики давали Україні 72 години, а оптимісти – тиждень. Завдяки героїзму українським захисників та захисниць, а також міжнародній підтримці, Україна не лише витримала удар, але і проводить успішні операції зі звільнення окупованих територій. Не буде перебільшенням назвати українську армію найсильнішою армією Європи. Українці зараз роблять найбільший внесок в євроатлантичну безпеку.
По-друге, раніше ми вже чули аргументи про необхідність утримуватися від кроків, які нібито можуть «спровокувати» Росію на нову агресію. Як вже наголошував міністр Dmytro Kuleba, єдине, що провокує Росію – це невизначеність. Нагадаю, що в 2014 році, коли Росія окупувала Крим та розпалила війну на сході, Україна була офіційно позаблоковою країною. Позаблоковість України не допомогла утримати Росію від агресії. Дипломатичні зусилля України, Франції та Німеччини в рамках Мінського процесу також не допомогли запобігти повномасштабному російському вторгненню. Тому що мета Москви – повне знищення України. Натомість просування на шляху до вступу України в НАТО змусить Росію вгамувати свою агресію.
По-третє, й, можливо, найголовніше. Поточна міжнародна підтримка України в протидії російським окупантам не суперечить, а навпаки доповнює процес набуття членства в НАТО. Майбутнє євроатлантичної безпеки вирішується на полі бою в Україні, а вступ нашої держави до НАТО гарантуватиме стратегічну безпеку всього Альянсу.
Україна – це не проблема, а перевага для НАТО.
Тому у відповідь на розмірковування анонімних джерел ми наголошуємо, що вступ України до НАТО – в інтересах самого Альянсу і закликаємо партнерів проявити лідерство. Міністр Дмитро Кулеба чітко окреслив українські очікування: на саміті в Вільнюсі Україна розраховує отримати зобов’язання від союзників, яке визначить шлях до нашого вступу в НАТО.”