//

«Нью-Йорк Таймс» розпочала соціальну ініціативу по виявленню фейків і маніпуляцій в риториці політиків

Напередодні місцевих виборів, що пройдуть у листопаді, журналісти-фактчекери «Нью-Йорк Таймс» створили та запустили публічний сервіс з пошуку маніпуляцій і фейків в публічній риториці політиків. Медійники пропонують простим громадянам бути небайдужими і звертати увагу та шукати приклади онлайн оголошень, публікацій та текстів, що містять політичну дезінформацію чи фальшиві твердження, які навмисно поширюються на інтернет-платформах, впливаючи на місцеві вибори, волевиявлення на рівні штатні та на федеральні вибори.

Журналісти Таймс сподіваються використати суспільну ініціативу для підвищення контролю за політиками. «Якщо ви побачите підозрілу публікацію чи текст, будь ласка, зробіть знімок екрану та завантажте його за допомогою спеціальної форми», – звертаються медійники.

Форма досить проста і має наступний вигляд та зміст:

«Що ми шукаємо:

Чому ми не шукаємо:

З того часу, коли у 2016 році відбулись вибори, інтернет-платформи взяли на себе зобов’язання робити політичні оголошення більш прозорими. Facebook, зокрема, вжив заходів для перевірки особистих даних політичних рекламодавців та для архівування політичних рекламних об’яв у публічній базі даних.

Проте не всі ресурси мають високу відповідальність і вживають заходів по фільтрації фейкових і маніпулятивних повідомлень. «Тому, – наголошують у «Нью-Йорк Таймс», – якщо ви бачили хоча б одну рекламну кампанію, що не має чіткої назви, або, на перший погляд, не має чіткого джерела фінансування –  будь ласка, дайте нам знати»…

Враховуючи, що 2019 рік в Україні буде досить «гарячим» – все ж таки президентські і парламентські вибори, це справа серйозна, з точку зору кількості фейкових вкидів та маніпулятивних технік, така соціальна ініціатива не стала б і нам на заваді.

//
Exit mobile version