//

Нардеп «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул сказав правду про рівень інфляції в Україні, але зманіпулював у визначенні рівня бідності

 

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул зробив  публікацію на своїй сторінці Facebook, яку поширили чимало регіональних медіа. Зокрема Полтавські інтернет видання розповсюдили тези нардепа, де він вказує на  «плачевні показники економіки України і потребу негайного прийняття законодавчих ініціатив його політсили». Більшість з цих тез відповідали реальним показникам економіки держави.

а

ТЕЗА 1: «Увеличение не обеспеченной реальным производством денежной массы уже привело к тому, что в 2017 инфляция составила 14%»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА        

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Інфляція в Україні в з грудня 2016 до грудня 2017 року, за даними офіційного урядового калькулятора інфляції, становила 13,7%. Тобто майже 14%.

Порівняно з інфляцією, грошова маса в Україні зменшується повільніше. На кінець 2016 року, грошова маса готівки, депозитів у гривні й іноземній валюті і цінних паперах, крім акцій, становила 1,10 трлн грн. На листопад 2017 року, це останні наразі дані від Нацбанку, грошова маса в Україні уже майже 1,13 трлн грн. Тобто, грошова маса в Україні за 10 місяців 2017 року виросла тільки на 2,6%. І збільшення грошової маси не може бути основою причиною росту цін.

Виходить, збільшення грошової маси в Україні не єдина причина інфляції. За хрестоматійним визначенням, інфляцію можуть спричинювати, крім збільшення кількості грошей, також:

Всі ці фактори, в тій чи іншій мірі, присутні в Україні, але політик вибрав найменш впливовий у даному економічному контексті чинник.

а 

ТЕЗА 2: «Напомню, что с 1.01.2018 в Украине установлен прожиточный минимум всего 1700 грн/месяц. По курсу 28 это 2 долл/день!»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За бюджетом України на 2018 рік, прожитковий мінімум із 1 січня 2018 року встановлений в розмірі 1 700 грн, з 1 липня він буде 1 777 гривень, а з 1 грудня – 1 853.

1 700 грн прожитковго мінімуму на першу половину року за запропонованим О.Вілкулом курсом в 28 грн за дол становить 60,7 дол, тобто близько 2 дол в день.

а 
ТЕЗА 3: «При этом ООН определяет порог бедности в 5 долл/день.»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

ООН має досить широке визначення бідності. Воно містить положення, що бідною може вважатися людина, яка живе за межею бідності  в «даному суспільному оточенні». Крайньо бідними там називають тих, хто живе менш ніж на 1 дол в день.  Статистика ООН фіксує:

Додатково, Світовий банк дає ще два індикатори бідності:

Таким чином, політик зманіпулював визначенням бідності ООН і приписав цій організації  індикатор бідності в 5 дол, який публікує Світовий банк.

а

Автор: Олексій Півторак

Редактор: Олександр Гороховський

а

//
Exit mobile version