Соціальна сфера є важливим компонентом бюджету держави. 10 грудня було засідання Комітету соціальної політики, на якому заступник голови Комітету Наталія Королевська висловилася про недостатнє фінансування соц. сфери та наявність законів, що визнані неконституційними.
ТЕЗА 1 (2:02): «Нас абсолютно не устраивает, что законом 76 правительство Яценюка отобрало у ветеранов Великой Отечественной войны, у людей с инвалидностью, у многодетных семей право на бесплатный проезд, выбор в ЖКХ между льготой и субсидией, то есть ужесточили требования социальные этим семьям»
ВЕРДИКТ: ПРАВДА з ознаками маніпуляції
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:
Під час роботи уряду А. Яценюка парламент дійсно ухвалив чинний Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76 від 28 грудня 2014 року. У ньому було вказано, що у Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, у яких сім’ї можуть отримати пільги, якщо їх середньомісячний сукупний дохід в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному КабМіном.
Також у Законі України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”» окрім включення засад для пільг, також у ст.16 п.6 було виключено слова «“з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад” і “розмір та порядок виплати компенсації”».
Проте, є Рішення Конституційного Суду №12-р/2018 від 18 грудня 2018 року, яке визнало неконституційними деякі пункти та статті вищезазначених законів, що стосуються порядку надання пільг, оскільки деякі громадяни таким чином не отримують свої права від держави, на яку покладений обов’язок соціального захисту не залежно від рівня й умов (мал.1).
Мал. 1. Рішення Конституційного Суду щодо визнання неконституційними деяких пунктів у законах
.
ТЕЗА 2 (3:52): «Правительство Гончарука продолжило политику Гройсмана и они продолжают воплощать в жизнь реформу здравоохранения, пенсионную реформу, реформу образования и пересматривать они их совершенно не желают, что соответственно и дальше идёт нарушениям Конституции»
ВЕРДИКТ: ЧАСТКОВА ПРАВДА
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ
Уряд О. Гончарука дійсно продовжив реформи, що було розпочаті урядом В. Гройсмана. Щодо порушення Конституції, то до Конституційного Суду було звернення від депутатів щодо декількох законів України, а саме «Про освіту», «Про пенсійне забезпечення» та інших.
За цим зверненням КСУ виніс Рішення № 2-р/2019, за яким деякі положення, що стосуються пенсійного забезпечення, ліквідаторів ЧАЕС та інших є неконституційними.
Водночас Закон України «Про освіту» визнаний конституційним за Рішенням КСУ № 10-р/2019 від 16.07.2019, оскільки не порушує права окремих меншин щодо рідної мови.
ТЕЗА 3 (4:14): «Ресурс в бюджете есть [для поддержки социальной сферы] и только вот последние несколько фактов, когда мы знаем, что фонду Марины Порошенко выделили 700 млн. грн.»
ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ
У Законі України «Про Державний бюджет на 2020 рік» є видатки на освіту, пенсії, медицину та інші соціальні сфери.
В Україні з 2017 року функціонує державна організація – Український культурний фонд, яким керує Марина Порошенко. Фонд сприяє розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду контролює Міністерство культури, молоді та спорту України.
У бюджеті на 2020 рік цій організації дійсно виділено майже 700 млн. грн., згідно додатком 3 Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» (мал. 2).
Мал.2. Додаток 3
Автор: Тихий Вир
Але вже 16 грудня, за наполегливого прохання міністра культури, Марина Порошенко подала заяву про звільнення з посади голови наглядової ради фонду. Проте про скорочення фінансування фонду не йдеться. https://t.me/borodyanskiyV/56