//

Небензя в ООН видавав фейки з телеграм-каналів за докази – Без Брехні

Небензя в ООН видавав фейки з телеграм-каналів за докази

Рівень російської дипломатії вражає. Не витримав цього потоку брехні навіть наш представник в ООН пан Кислиця. На виступ Нєбєнзі він недипломатично показав середній палець і написав, що вислуховувати нісенітниці Росії – найтяжча частина його роботи. 

Річ у тім, що Небензя цього разу не просто маніпулював і поширював придумані МЗС та Мінобороною фейки, а опустився вже до цитування повідомлень та коментарів зі смітникикових телеграм-каналів на кшталт Реадовки та Zов новоросії.

Заступниця Генсека ООН пані Розмарі Дікарло прямо заявила Росії:  «Я наголошую: напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру заборонені міжнародним гуманітарним правом, так само як і атаки на військові об’єкти, від яких можна очікувати заподіяння шкоди цивільному населенню… ООН рішуче засуджує ці напади й вимагає, щоб рф негайно припинила ці дії. За будь-які порушення законів має бути відповідальність».

Виправдовуючись за вчорашні ракетні обстріли енергосистеми системи України Нєбензя збрехав наступне:

Теза 1. Сьогодні багато хто бідкався, що жителі України можуть лишитися без світла та води. Щось ми не пригадуємо, щоб хтось на Заході висловлював хоч якусь стурбованість, коли в цей же час у 2015 році через дії України жителі Криму залишилися без води та світла. 

Тут Небезя відверто маніпулює. В обох випадках відключенняx електроенергії винна саме Росія. У 2015 році подача води та електрики Україною до Криму була припинена через окупацію його Росією. Постачати туди воду та електрику – означало визнати окупацію і забезпечувати військові бази росіян. 

Зараз теж жителі України без світла та води через ракетні обстріли Росії. 

Так що видати вчорашні обстріли помстою за Крим, нелогічно навіть за російською схибленою логікою, адже в обох випадках страждають українські території.

Бреше Небензя і щодо того, що «Захід не турбувався через Крим». Країни Заходу одразу засудили окупацію і саме через це почали накладати санкції на Росію. 

ООН також неодноразово збиралася на засідання щодо Криму та виносила резолюції. Так 27 березня 2014 року була ухвалена Резолю́ція Генера́льної Асамбле́ї ОО́Н про територіа́льну ці́лісність Украї́ни № 68/262, «за» висловилися 100 країн-членів ООН. 

Друга резолюцію була схвалена 19 грудня 2017 року на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, і закликала Росію покласти край порушенням і утискам прав людини щодо жителів Криму. 

Зрештою 17 грудня 2021 року ООН схвалила оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим.

 Чомусь цю турботу про жителів Криму Нєбєнзя воліє не згадувати. Певно тому, що ОНН не визнає Крим російським, а органи та посадові особи РФ, які діють у тимчасово окупованому Криму, визнає нелегітимними і мають називатися «окупаційними органами влади Російської Федерації».

Також в ООН однозначно висловилися щодо забезпечення водою жителів Криму – відповідальність за забезпечення жителів окупованих територій несе виключно держава-окупант, тобто Росія.

 

Теза 2. «Ми не будемо переймати лукаву логіку Зеленського, який обстрілює Запорізьку АЕС, а відповідальність покладає на Росію і заявляти, що Україна сама завдає ударів по своїй інфраструктурі».

В цій тезі переплетена відверта брехня та тонка маніпуляція. Росія декілька разів скликала засідання Радбезу ООН з приводу захопленої ними АЕС та інших «брудних бомб», проте жодного разу не надала доказів, що це саме Україна обстрілює станцію. 

На останньому такому засіданні Росію взагалі вже відверто підняли на глум: представник Британії сказав, що учасники «не побачили і не почули ніяких нових доказів», що б підтверджували “явно брехливі звинувачення Росії”.

“Це суто російська дезінформація, яку ми бачили багато разів раніше і яка має припинитися, такі засідання – лише гаяння часу», – заявив Джеймс Каріукі.

 

Та з заяви Небензі може скластися оманливе враження, що він сказав: «ми не будемо, як Україна, казати, що це не ми обстрілюємо, так – це ми». Чи це не офіційне визнання Росією власних терористичних атак і жертв на рівні заяви в ООН? Ні, Росія так само трусливо продовжує перекладати відповідальність на Україн. 

 

Далі Небензя взагалі цитує російський улюблений саркастичний коментар з телеграму:

«це не ми адже світові ЗМІ сказали, що ракети у нас закінчилися ще в березні, потім в липні, потім у вересні».

Чисто російська дипломатія: «показати кузькіну мать». 

Зрештою Небензя вже серйозно звинувачує Україну в тому, що вона посміла використовувати ППО: Причина вибухів і пожеж це українська ППО, яка стоїть в місті, а не на околицях, і тому уламки ракет ( російських) влучають не туди куди цілили російські ракети. 

Це знову ж відверта брехня, тому що ППО розміщена саме з таким розрахунком, щоб встигнути перехопити ракету до того, як вона долетить до міста. 

І жодних уламків би взагалі не падало, якби Росія не запускала свої ракети. Власне, той уламок з англійськими літерами, про який згадує Небензя, знову ж таки лише фото з телеграм-каналу, з невстановленим походженням. І явно не цей уламок , завбільшки з долоню, спричинив вибух та пожежу в багатоповерхівках Києва та Вишгорода. 

Такий же висновок озвучив Генсек НАТО після падіння ракети в Польщі: «Винна Росія, бо вона атакує ракетами. Україна лише обороняється своїми».

Закид Небензі про те, що краще б Україна не захищалася – це повторення тези здавайтеся, бо гірше буде. От тільки при цьому Росія вже все найгірше спробувала зробити.

Абсолютно цинічним виглядає і удаваний гуманізм Росії: ми не цілимо по будинках, лише по потрібних нам цілях. А ці цілі – енергетична інфраструктура, щоб залишити українців без тепла, води та світла. Смерть від холоду та голоду, за російською «дипломатичною логікою» гуманніша ж за смерть від прямого влучання ракети. 

Хотілося написати, що Росія в ООН –  як завжди – бреше й не червоніє, але цього разу Небензя пробив чергове дно, цитуючи повідомлення з телеграм-каналів. 

 

//
Exit mobile version