//

Неперевершені фейки тижня: штурм резиденції Порошенка та вкрадені слугами народу у Трускавці 256 рушників – Без Брехні

Неперевершені фейки тижня: штурм резиденції Порошенка та вкрадені слугами народу у Трускавці 256 рушників

Хоча фаза відкритого гострого інформаційного протистояння, яка спостерігалася між таборами Петра Порошенко і Володимира Зеленського під час президентських перегонів начебто минула, проте, в соцмережах і сумнівних медіа постійно з’являються дискредитуючи матеріали проти однієї і іншої персони. Робиться це руками політтехнологів з конкурентних сторін, чи третьою стороною – встановити надзвичайно складно. Проте зафіксувати подібні факти і викрити їх фейковість чи маніпулятивність – під силу факчекерам.

Цього тижня ми зафіксували два, без сумніву, унікальних випадки коли просто вердикту «фейк» вже замало аби підкреслити безглуздість оприлюдненої інформації.

 

Про Порошенко

ФЕЙК: «Погряз в корупции: начался штурм резиденции экс-президента».

Повідомлення з таким заголовком і фотографією вже дійсно екс-президента Петра Порошенко з’явилося у мережі Facebook у групі Ukraine Today 7 серпня.

Користувач Олеся Маркіна робить перепост з сайту HYSER.COM.UA. Проте, при переході на даний ресурс, під таким же заголовком розміщена новина про штурм резиденції екс-президента… Киргизстана Асамбаєва!

Ця подія дійсно мала місце в цій середньоазіатській країні (про що повідомляли топові медіа). Та при чому тут Порошенко?!

Що цікаво – на момент публікації даного матеріалу обидва повідомлення не були видалені.

 

Про Зе-команду

ФЕЙК: «Після з’їзду партії «Слуга народу» в Трускавці з готелю пропало 256 рушників»

Ця новина з’явилася теж 7 серпня на тлі різних критичних матеріалів і заяв про тренінг для депутатів партії «Слуга народу», що проходив у Трускавці наприкінці липня у готелі Rixos Prykarpattya.

Публікація була продубльована декількома сумнівними ресурсами та в одній з груп у мережі Facebook, про свідчать запити у пошуковику Google українською та російськими мовами.

Проте першоджерелом є сайт UaReview.

При детальному аналізі самої публікації кидається в очі її відверто фейкових характер:

– в основу новини покладені свідчення начебто одного із співробітників готелю, проте – він представлений анонімно;

– немає жодної відео-фото фіксації свідчення (хоча б із замиленим обличчям або знятого з заднього ракурсу);

– з’їзд проходив з 29 липня по 3 серпня. Дата публікації – 7 серпня. З моменту виїзду депутатів пройшло не менше 3-х днів. Проте ні однієї офіційної заяви від керівництва готелю – ні у публічній площині, ні у формі звернення до поліції не зафіксовано. Саме тому немає жодного посилання на будь-яке офіційне джерело і у самій публікації;

– кількість «вкрадених» рушників – 256 штук – фактично ідентична кількості депутатів, що проходили навчання – 254 особи –  маніпулятивний натяк, що кожен із слуг народу поцупив по одному рушнику (і з подальшим розвитком ідеї – кого тут обрали, всі крадії).

І остання маніпулятивна вишенька на тортик – звернення анонімного розповідача до совісті і моральних цінностей «злочинців» та прохання повернути рушники. За таких обставин та обсягу «збитків» звертаються у правоохоронні органи.

 

Автор: Олександр Довгодько 

//
Exit mobile version