Росія продовжує гратися у миротворця, демонструючи на всіх міжнародних майданчиках свою готовність до переговорів з Україною по «врегулюванню конфлікту». Нажаль при цьому російські офіційні особи за дивних обставин залишають за лаштунками той факт, що саме росія вторглася в Україну без будь-яких реальних підстав.
На підживлення наративу про росію-миротворця, днями речниця так званого російського мзс марія захарова заявила, що нібито колективний захід – Вашингтон та Лондон – зірвали перемовини між рф і Україною навесні 2022 року, буквально заборонивши цей процес «мирного врегулювання». Чому це маніпуляція і неправда – далі у матеріалі.
Дослівно речниця так званого російського мзс марія захарова заявила наступне:
«Весной 2022 года Киев запросил у россии переговоры. На что в ответ на эту просьбу россия дала согласие на переговоры. И именно Запад, именно Вашингтон, именно Лондон заблокировали, буквально запретили Киеву вести переговоры с нашей страной… Почему? Потому что переговоры – это путь к миру, деэскалации, остановки боевых действий. А им это было не нужно… Я напомню вам слова Барреля, я напомню вам слова всей американской администрации, всей Британской администрации о том, что только на поле боя, говорили они можно будет понять кто прав, кто победил… Только на поле боя должна разрешится ситуация. То есть та же логика – никаких переговоров, никаких шансов на мир… Это та позиция, которую занимал, так называемый коллективный Запад…»
Якщо залишити за лаштунками пропагандистську казуїстику, то у сухому залишку ми маємо два факти – навесні 2022 року Київ запросив переговори з рф і росія пішла на ці переговори, бо нібито «прагнула миру», але Вашингтон та Лондон категорично заборонили і забороняють вести переговори з росією, бо кажуть, що тільки на полі бою треба вирішити ситуацію.
Що ж відбувалося насправді?
Слід нагадати, що перемовини між Україною та росією розпочалися буквально за декілька днів після повномасштабного вторгнення окупантів в Україну. Перший раунд відбувся вже 28 лютого 2022 року. http://surl.li/nrttk
Загалом було проведено чотири раунди переговорів, які тривали аж до 29 березня. Обидві сторони виходили один до одного з різними пропозиціями. Щось відкидалося, щось бралося в роботу. Але головний момент, який необхідно пам’ятати – весь цей час російські війська продовжували бойові дії.
Більше того, саме на цей період припадають чи не найзапекліші бої навколо Києва. Тобто росія, з одного боку відправляла делегатів на переговори про нібито мирні угоди і гарантії безпеки, а з іншого – всіма силами намагалася захопити столицю України, щоб реалізувати свій план. А саме – зміну влади у Києві, або принаймні створення таких умов, щоб змусити українську владу прийняти будь-які умови росії, щодо так званих, мирних переговорів.
Активні зустрічі переговорних груп тривали фактично місяць – до 29 березня. І весь цей час так званий «колективний Захід» не робив ніяких офіційних заяв, щодо заборони Україні вести такі переговори, чи не підтримку таких дій.
За цей місяць змінилася і ситуація на фронтах – з 2 квітня почалося звільнення Київщини, Чернігівщини, Сумщини. http://surl.li/npfeu
Саме тоді стали відкриватися жахливі злочини російських окупантів у Бучі, Ірпені, Гостомелі.
Проте, в онлайн форматі робота робочих груп переговорників продовжувалися до 15 квітня. 20 квітня, речник путіна дмитро пєсков заявить, що москва передала Києву «наш проєкт документа, який включає абсолютно чіткі напрацьовані формулювання». У відповідь Київ вустами члена української переговорної делегації Михайла Подоляка заявить, що «ніякого нового документа немає». http://surl.li/nrugp
Невдовзі після цього тема українсько-російських переговорів про мир зійшла нанівець.
Фактично перший візит представників «колективного Заходу» відбувся 9 квітня – до України завітав тодішній очільник уряди Великобританії Борис Джонсон. http://surl.li/nrufk
Тож говорити про те, що «колективний Захід» заборонив Україні вести перемовини з росією – неправда і маніпуляція. Бо фактично, виходячи з аналізу тих подій сьогодні, рф тоді розцінювала перемовини як прикриття своїх загарбницьких планів, варіант «Б» якщо щось піде не так.
Також абсолютно маніпулятивним є аспект заборони і відмови саме України вести переговори з росією.
Президент Володимир Зеленський підписав указ про рішення Ради національної безпеки і оборони «Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності». http://surl.li/diuzl
Рішення було ухвалено 30 вересня – у день, коли президент РФ оголосив про незаконне «приєднання» Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей до Росії. Документ оприлюднено на сайті президента.
Першим пунктом в указі констатується неможливість проведення переговорів з президентом рф володимиром путіним.
Тож Україна відмовилася від перемовин саме з путіним, а не з державою росія. В цьому суттєва різниця між реальним документом і заявами представників кремля.
Матеріал підготвлено фахівцями видання “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформції