//

НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЇ рашистської пропаганди про продовольчу кризу і голод в Україні – Без Брехні

НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЇ рашистської пропаганди про продовольчу кризу і голод в Україні

Останніми днями все частіше у лідерів світової спільноти починають звучати голоси занепокоєння про можливу продовольчу кризу у світі, яка спровокована блокадою українських портів окупантами. Це значно знижує можливості України по експорту зернових і інших продовольчих культур. А ерефія, відчуваючи, що це добрий важіль впливу, вже закидає Заходу натяки, мовляв – хочете щоб ми розблокували порти? – скасуйте економічні санкції. Фактично це шантаж і перекидання відповідальності з хворої голови на здорову. Більше того, кремль розгорнув потужну інформаційну війну – війну фейків і маніпуляцій – проти України, ЄС і США, звинувачуючи саме їх у всесвітній продовольчій кризі. Крім того, рашисти розганяють панічні вкиди про голод, що насувається і в Україні. Якими саме фейками «закидає» інфопростір москва і, якою є правда в цьому питання – розбираємо далі.

 

ЧИ ВСЕ ДОБРЕ В УКРАЇНІ?

«россия не препятствует экспорту зерна Украины, логистические проблемы возникли по вине Киева: его войска сами минировали свои порты — мид рф»

«У россии есть подозрения, что экспортируемое украинское зерно идёт не нуждающимся странам, а в запасы ЕС — постпред рф при ООН небензя»

«Украина уже начала расплачиваться зерном за оружие преславутого американского ленд-лиза»

«В Европе уже дорожает мука. А в Украине осталось зерна всего на три месяца – стране угрожает голод и кризис».

Це лище частина дезінформації з приводу, так званої, «продовольчої кризи», яку розганяє рашистська пропаганда. Спекулюють вони і на тлі паливної кризи і проводять маніпулятивні порівняння. Мовляв, ось у вас вже палива немає, а завтра не буде чого їсти.

Так з паливом, в Україні дійсно криза, але тимчасова. І пов’язана вона, як з низкою об’єктивних – наприклад, ми експортували левову частину палива з тієї ж Білорусі і росії; наші головні НПЗ і нафтобази – знищено, так і суб’єктивних причин – наприклад, запровадження державного регулювання цін. Але питання вирішується і перші реальні кроки вже зроблено. Тому проводити паралелі із паливним питанням і продовольчим – недоречно і маніпулятивно.  Бо по продовольству – зовсім інша картина.

Насправді Україна виробляла і виробляє достатньо зернових. Саме тому по різних показниках експорту сільхозпродукції ми входили у ТОП-5 або ТОП-10 експортерів. Так минулого року в Україні був рекордний врожай, що сьогодні зберігається на елеваторах. У 2021 році було зібрано 85,7 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 32% перевищило показники 2020 року:

З інших сільгоспкультур в Україні минулого року було зібрано 16,38 млн тонн соняшнику, 10,8 млн тонн цукрових буряків, 3,5 млн тонн сої, 2,92 млн тонн ріпаку та 42 тис. тонн олійного льону.

Тут варто зауважити, що щорічно Україна споживає до 8 млн тонн пшениці та до 7 млн тонн кукурудзи. Що стосується соняшникової олії, то країна володіє її запасами, яких вистачить на 5 років, а цукру – на 1,5 роки. Водночас не варто забувати про те, що влітку очікується врожай озимих.

У 2022 році аграрії очікують врожай на рівні 65% торішнього, оскільки посівна ярових культур почалася у квітні в усіх областях, крім Луганської. На Заході України було збільшено посівні площі під овочі «борщового набору». Сьогодні різними сільгоспкультурами вже засіяно 8,6 млн. гектарів, що лише на 24% менше від минулорічних показників.

Так можуть вникнути проблеми по окремим категоріям культур – наприклад деяких овочів. У 2022 році Україна може недоотримаємо 71% врожаю баклажанів, 68% помідорів, 58% перцю, 46% цибулі, 45% огірків, 38% моркви, 36% картоплі, 35% буряку та 32% капусти.

Але може тішити те, що виробництво свинини в Україні залишається стабільним – щороку виробляється близько 750 тис. т.

Тож говорити про голод – це неправда. Ми маємо резерви і резерви великі. Недостачу по певних категоріях продукції можна компенсувати імпортом.

ЧИ Є ПРОДОВОЛЬЧА ЗАГРОЗА ДЛЯ ІНШИХ КРАЇН СВІТУ?

Так вона існує. Через війну росії проти України вперше за 30 років відбулося зростання світових цін на продукти харчування на 12,6%. І це рекорд! Та здорожчання продовжиться, оскільки світовий лідер експорту зерна – Індія – оголосила про зупинку експорту в зв’язку з посухою.

В 2020-2021 роках Україна була четвертим за розмірами експортером зерна в світі та здійснювала 10% світового експорту пшениці. Це забезпечувало харчування близько 400 млн осіб. Блокуванням українських портів росіяни спричинили умови для світової продуктової кризи. Тепер 5% населення планети можуть зіткнутися із нестачею харчування і цивілізований світ вже зараз почав пошуки механізмів порятунку країн, яким справді загрожує голод, шляхом експорту надлишків українського зерна.

Через блокування портів ситуація може ускладнитися під час збору врожаю в  серпні, оскільки є ймовірність утворення проблеми зберігання зерна через нестачу об’ємів елеваторів. Війна в Україні також є джерелом напруженості на ринках кормової сировини для тваринництва.

В новітній історії людства росія вже виступала каталізатором соціальних подій, що спричинили голод. Сьогодні російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих районів, де було зосереджено близько 1,5 млн тонн зернових та нелегально продають його таким же терористичним режимам.

В той же час, прикриваючись занепокоєнням і фейкам, кремль дійсно провокує продовольчу криху у деяких регіонах планети. І ця криза є елементом міжнародного шантажу рашистських злочинців.

//
Exit mobile version