//

НЕПРАВДА Президента про війну на Сході України – Без Брехні

НЕПРАВДА Президента про війну на Сході України

Відшуміли «гарячі пристрасті» перших вражень про прес-конференцію Президента Володимира Зеленського і у «сухому залишку» залишилась відверта неправда по деяких ключових для суспільства темах, як то – війна на Донбасі. Ми навмисно зосередили перевірку оголошених Зеленським «фактів» саме на цьому питанні, бо за два роки неодноразово лунали меседжі про «особистий контроль» Президента низки проблем війни на Сході України. То ж – де прихована неправда очільника держави, пояснюємо!

МЕСЕДЖ : «У нас був серйозний крок про припинення сталого вогню. Ви знаєте ситуацію, що десь шість-сім місяців поспіль була більш-менш стабілізована ситуація. Ми маємо цифри в 10 разів, у порівнянні з іншими періодами було зменшене кількість пострілів, поранень і, що найголовніше, в 10 раз менше смертей»

СПРОСТУВАННЯ

Одним із пунктів передвиборчій програми Зеленського був пункт «Безпека Людини. Безпека Країни», в якому вказано, що «ми повинні вибороти мир для України. Ми прагнемо завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки». А на інавгураційній промові 20 травня 2019 року Володимир Зеленський пообіцяв, що «найперше завдання –  це припинення вогню на Донбасі. Я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир».

За два роки правління Зеленський вже не перший раз маніпулює ситуацією на Донбасі. А інколи говорить неправдиві факти. У новорічному зверненні 2021 року Зеленський збрехав про «158 днів припинення вогню на Донбасі − найдовше від початку війни», а також в інтерв’ю від 12 жовтня 2020 року для програми ВВС HARDtalk зманіпулював про «75 днів тиші на Донбасі». На прес-конференції 20 травня 2021 року, присвяченій підсумкам двох років президенства, Зеленський стверджує, що «десь шість-сім місяців поспіль була стабілізована ситуація. Зменшена кількість пострілів, поранень і смертей в 10 раз».

По-перше. Шість-сім місяців поспіль це з листопада 2020 по травень 2021. Президент України вказує, що «десь шість-сім місяців поспіль була стабілізована ситуація та в 10 разів було зменшене кількість пострілів, поранень і смертей». Але згідно з даними ОБСЄ, спеціальна моніторингова місія, яка звітує про конфлікт в Україні, можна зробити висновок, що з листопада 2020 року по травень 2021 року кількість порушень режиму припинення вогню становила 26 502 випадки. А у порівнянні з іншими періодами, наприклад, з листопадом 2019 року по травень 2020 року кількість порушень припинення вогню становила 131 500 випадків. Тому, ситуація щодо пострілів на Донбасі так дійсно поліпшилася, але кількість обстрілів зменшилась в 5 раз, а не в 10, як стверджую Володимир Зеленський.

З листопада 2019 року по травень 2020 року серед цивільного населення кількість поранених становило 40 осіб і 11 загиблих, а з листопада 2020 року по травень 2021 року було 20 поранених і 32 загиблих. Кількість загиблих військовослужбовців з січня по квітень 2020 році становила 50 осіб згідно з даними Міноборони, які були надані на запит інтернет-видання «Радіо Свободи», а протягом 2021 року кількість загиблих   військовослужбовців становила 49 осіб. Тому, меседж Зеленського щодо «зменшення в 10 разів поранень та смертей» є узагальнюючим, маніпулятивним і фактологічно неправдивим. Кількість загиблих серед цивільного населення навпаки збільшилася у 2 рази в 2021 році, а кількість загиблих військовослужбовців залишилося на одному рівні, а не зменшилася в 10 разів.

Зеленський не лише маніпулює станом на Донбасі, а й і замовчує гибель військовослужбовців через “припинення вогню”, якого насправді не існує. Так 22 липня 2020 року на засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) домовилися про режим повного та всеосяжного припинення вогню з 27 липня, а в Офісі президента Зеленського заявили про «прорив у Мінському процесі». Але оголошення перемир’я відбулося на фоні трагічної загибелі 13 липня 2020 року українського сержанта Ярослава Журавля, тіло якого бойовики передали лише 21 липня. Бойовий медик Микола Ілін загинув намагаючись евакуювати тіло Ярослава Журавля з поля бою згідно з інформацією Міноборони.

Ярослав Журавль був у групі з саперів та представників СЦКК, які за умови припинення вогню, вирушили забрати тіло командира розвідувального взводу лейтенанта Дмитра Красногрудя, який підірвався на невідомому вибуховому пристрої під час антидиверсійної роботи. Загалом 13 липня 2020 року троє військовослужбовців загинули, одного було поранено та ще один отримав бойове травмування згідно з інформацією штабу ООС. Але перемир’я 22 липня 2020 року все одно було укладено Зеленським, незважаючи на загибель військових. Цього разу припинення вогню тривало пів години та було порушено бойовиками, які обстріляли підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

//
Exit mobile version