Нажаль війна змусила нас вивчити ті речі, про які у звичайному мирному житті ми і не здогадувалися. Проте навіть досі, на 300-му дні війни, у суспільстві час від часу починають циркулювати чутки про ту чи іншу зброю, які насправді можуть загрожувати життю та здоров’ю громадян. Більше того, ці чутки, часто-густо затягують для обговорення на рівні національного марафону, де ведучі і журналісти, демонструючи своє невігластво у розумінні тих чи інших воєнних тем, а головне – не бажання за більш ніж 9 місяців війни хоч на початковому рівні вивчити чим гаубиця відрізняється від гармати – обговорюють ці чутки із серйозністю стратегічного рівня. Далі про у матеріалі-інструкції.
МЕСЕДЖ 1. РАКЕТИ НЕ ЛІТАЮТЬ У ТЕМРЯВІ ЧИ КОЛИ ТУМАН
Насправді – НІ. Ні туман, ні мряка, ні темрява суттєво не впливають на можливості ворожих ракет долати великі відстані і, якщо вони не будуть збиті ППО, досягати цілі.
Сучасні ракети обладнані приборами, які «бачать» у темряві і тумані, бо мають GPS-інерціальную систему, супутникові цифрові системи орієнтації у просторі. Їх маршрут розраховують цифрові алгоритми. Крім того існують додаткові системи корегування польоту. Тому нажаль темрява і погана погода не помічник у захисті від сучасних ракет.
МЕСЕДЖ 2. СУПУТНИКОВА ЗЙОМКА ПІД ЧАС ПОГАНИХ ПОГОДНИХ УМОВ ПРОБЛЕМАТИЧНА
Так, це частково відповідає дійсності, бо така «розвідка» проводиться хоч і надпотужними, але ж оптичними приборами. Також дощ, мряка, туман, густий сніг негативно впливають на можливість вести розвідку об‘єктів для удару або навпаки – вивчення наслідків після удару, можливе коригування. Причина аналогічна – оптичним приборам важко зробити чутку «картинку» об’єкту через, наприклад, густий шар хмар.
МЕСЕДЖ 3. ШАХЕДИ НЕ ЛІТАЮТЬ У МОРОЗ
Насправді, як показала нічна атака на Київ у ніч на 19 грудня, холод – не перешкода для іранських камікадзе. Те, що ці БПЛА розроблялися у країні з теплим кліматом і тому у мороз не літають бо мотори замерзають – є логічною помилкою. Ключовим моментом є те, що практично всі комплектуючі до «мопедів» – це не іранські складові. Вони завезені в обхід санкцій з різних країн, з різними кліматичними умовами.
До того ж, у ерефії, при всій їх некомпетентності, знаючи наперед про такі ваду, або б вдалися до модернізації дронів, або б взагалі не купляли їх. До того ж, як було виявлено в останніх збитих «шахедах» вже встановлені прибори російської системи навігації «Глонас». То ж адаптація проводиться при необхідності.
МЕСЕДЖ 4. ЛІТАК РФ ДАЛЬНЬОГО РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ВИЯВЛЕННЯ А-50У, ЩО ЗАРАЗ БАЗУЄТЬСЯ У БІЛОРУСІ «БАЧИТЬ» УСЮ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ
Так це дійсно правда і це дійсно небезпека для нашої оборони. У літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50У є потужні радіолокаційні засоби, що сканують всю територію України. Навіть перебуваючи за кілька сотень кілометрів до кордону України він може «бачити» практично усе, що відбувається в нашому небі – тобто виявляти повітряні цілі. Або іншими словами – наші літаки.
Крім того, він фіксує включення радарів та систем наведення нашого ППО, коли на території України оголошується повітряна тривога. Такими чином він виявляє місця розташування протиповітряних батарей, для подальшої можливої атаки на них. Тому українські засоби ППО постійно маневрують і міняють місце свого розташування.
При підготовці матеріалу використані дані Міністерства оборони України http://surl.li/ecuhq
Та інформацію Military Media Center http://surl.li/ecuhy