//

НЕПРАВДА пропаганди про те, що ООН «засуджує деокупацію Україною» Херсонщини – Без Брехні

НЕПРАВДА пропаганди про те, що ООН «засуджує деокупацію Україною» Херсонщини

Днями міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю британській газеті The Times повідомив, що «Президент Володимир Зеленський наказав військовим деокупувати прибережні райони на півдні, для цього Україна збирає мільйонні бойові сили». http://surl.li/ckheu

Не встигла ця новина потішити соцмережі, як російська пропаганда почала розганяти фейки і маніпуляції з цього приводу, перекручуючи на свою користь зміст сказаного. Пропагандисти називають «події у Новій Каховці» – терактом на кшталт терактів у Бейруті, які «засуджує» навіть ООН. Розкладаємо по поличках де пропаганлисти накрутили.

 

Як завжди, пропаганда змішала в купу праведне з грішним. Що ж сталося і чому так палає у росіян. В ніч з 11 на 12 липня ЗСУ (за однією з версій за допомогою новітніх американських систем HIMARS) нанесла потужний ракетний удар по окупованій російськими військами Новій Каховці. Ціллю ураження стали склади та казарми особового складу окупаційних військ. За попередніми даними в наслідок удару було знищено до 150 ворогів. Серед них і офіцери вищого рівня:

Тобто ціль була суто військова. То до чого ж тут теракт і Бейрут. Напевно до того, що удар був нанесений по мирно сплячій солдатні. Як же так! Так не можна! Постає питання – а як та солдатня російська там у Новій Каховці опинилася? В наслідок яких дій? В наслідок повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. Навіть, якщо говорити у парадигмі проведення кремлем, так званої «спецоперації», то наша держава аж ніяк не давала згоду на її проведення на свої території. Тому має всі підстави чинити опір і знищувати супротивника.

Пропаганда ж, назвавши удар по військових казармах і складу терактом, прирівняла ці об’єкти до цивільних. Можливо будівлі, де розміщувалися окупанти і були колись цивільними. Але з того часу як там розмістилися військові та ще й влаштували там казарму і склад – це вже, вибачте, військовий об’єкт. І українська армія має всі підстави його знищити. Тож у цій частині вкиду пропаганда відверто маніпулює підміняючи поняття, перекладаючи відповідальність за війну на Україну та натягуючи на себе образ жертви.

Щодо теракту у Бейруті, то пропагандисти забули вказати саме який з них мається на увазі. Тож розглянемо найбільший з останніх. Він стався 12 листопада 2015 року. Терористичні атаки були здійснені двома терористами-смертниками у Бурдж-аль-Бараджні, південному районі Бейруту (Ліван). У цьому районі мешкають переважно мусульмани-шиїти. Контролює район Хізбалла. Один смертник підірвав себе біля мечеті, другий – біля пекарні, де стояли у черзі люди. За різними оцінками кількість жертв становила 43 цивільні особи. Ісламська Держава (ІДІЛ) взяла на себе відповідальність за теракт. Ці вибухи були найбільшою терористичною атакою у Бейруті після закінчення громадянської війни у Лівані. http://surl.li/ckmwd

І тепер питання до пропагандистів – а де тут аналогії? По-перше, теракти були вчинені біля цивільних об’єктів, і проти цивільних (а не біля військових казарм і проти солдатів окупаційних військ). По-друге, скоїла їх терористична організація, яка визнана такою у всьому цивілізованому світі (Україна аж ніяк не терористична держава – якраз росія однією ногою вже на порозі визнання її, як країни спонсору тероризму). Тому і в цьому моменті пропагандисти прибрехали.

Як і із словами представника ООН Фархан Хака. Як повідомляє Центр протидії дезінформації пан Хак насправді сказав, що «організація не має коментарів щодо цього конкретного питання, а загалом ООН виступає проти будь-яких військових дій, які призводять до руйнування цивільних будівель». http://surl.li/cishs

Ну і риторичне питання – щоденні ракетні обстріли українських міст, десятки жертв саме серед цивільних через влучання ракет у житлові будинки та споруди у Миколаєві, Харкові, Києві, Одесі, Сергіївці, вокзалу у Краматорську – це як називається? Це і є теракт, злочин, геноцид!

//
Exit mobile version