//

Неправда з першого дня. Як Наталія Королевська пенсію в доларах рахувала – Без Брехні

Неправда з першого дня. Як Наталія Королевська пенсію в доларах рахувала

Під час першого засідання Верховної Ради 9 скликання народна депутатка, а в 2012-2014 роки, міністр соціальної політики Наталія Королевська просила новий уряд не забути про пенсіонерів. Прохання непогане, але от чи правдиві аргументи – з’ясували журналісти “БезБ”.

 

ТЕЗА: «…і, безумовно, підтримати сьогодні пенсіонерів, людей, які виживали останні 5 років на мізерну пенсію – 50 доларів і це знущання, знущання над десятками… над 10 мільйонами пенсіонерів, проживаючих в нашій країні»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ частково НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними Пенсійного фонду України, на початок липня 2019 року в нашій країні проживають 11,3 мільйонів пенсіонерів. Проте, далеко не всі вони отримували пенсії однаковому розміру. Тих, в кого фактична пенсія, перерахована за курсом долара на липень 2019 року, становила не менше 50 доларів, налічувалося 75,6 тисяч осіб. Середній розмір їх пенсійної виплати для склав 908 гривень, або 35 доларів, за курсом НБУ на 1 липня 2019 року.

 Джерело: Пенсійний фонд

Іще біля 3,7 тис. громадян отримували пенсію більшу, ніж 50 дол., але нижчу за прожитковий мінімум. Розмір мінімальної пенсії в Україні, як відомо, регулюється законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і має дорівнювати прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб (1564 грн). У випадку, коли пенсія не дотягує до цього показника, профільний закон передбачає надання пільг і додаткових доплат.

Інформація, представлена на оновленому сайті Пенсійного фонду, не дозволяє узагальнити дані щодо розміру мінімальних пенсій раніше 2018 року. Скориставшись даними профільних веб-порталів Бухоблік і Pensia.ua, можна обійти цей недолік. Дані, узагальнені з зазначених джерел, ілюструють, що мінімальна пенсія в нашій країні була менше 50 доларів лише у 2014-2016 роках.

*офіційний курс долара до гривні від НБУ на 31 грудня кожного року; *дані про мінімальну пенсію на 9 вересня 2019 року, дату написання статті.  Дані: Бухоблік, pensia.ua, НБУ

В той же час, підхід до перерахунку пенсій на долари США, на який спиралася пані Королевська, є не зовсім коректним маніпулятивним прийомом, адже ціни на продукти, одяг, техніку, комунальні і інші послуги в Сполучених Штатах та Україні істотно різняться. В Україні на еквівалент одного долару можна купити більше товарів і послуг, ніж у США.

За обстеженнями Світового Банку, на покупку тієї кількості товарів, що доступна американському споживачеві на 1 долар, в Україні знадобиться всього 9,1 грн. Про це свідчить індекс паритету купівельної спроможності гривні до долара. З врахуванням купівельної спроможності гривні розмір мінімальної пенсії на кінець 2018 року був еквівалентний 164 дол. США.

 

Автор: Олекса Шарабура

//
Exit mobile version