//

Неправдивість наративу, що «ядерна держава не може програти не ядерній» – Без Брехні

Неправдивість наративу, що «ядерна держава не може програти не ядерній»

5 травня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що в нього “бракує фантазії уявити, що хтось може перемогти” росію: http://surl.li/haccu. Брак власної фантазії він аргументує тим, що росія — це ядерна держава.

У мене не вистачає фантазії уявити, що хтось може перемогти ядерну державу. Думати, що росіяни склавши руки дивитимуться, як їх перемагають, ламають їхню політичну систему, убивають їхнього президента, влаштовують атаку дронів над Красною площею, вірити, що вони будуть мовчки дивитись і миритись із воєнною поразкою, можуть ті, хто не виріс із дитячого віку. Так у казці буває. В реальності – ні“, – сказав Орбан.

Крім Орбана, цей же наратив повторював і самопроголошений очільник Білорусі Лукашенко. Неодноразово його транслювали кремлівські пропагандисти. Власне цей наратив і є продуктом російської пропаганди. Чому це чергова неправда – далі у матеріалі.

 

Насправді Орбану, Лукашенко та кремлівським пропагандистам бракує не фантазії, а знань з історії. Ну або вони умисно удають, що не знають про те, що ядерні держави програвали війни. І це ставалося не раз в історії. Більш того, як стверджує американський історик Тімоті Снайдер “Ядерні держави весь час програвали війни”: http://surl.li/haceu І жодного апокаліпсиса не сталося.

«Хто виграв війну між ядерним СРСР та Афганістаном? Афганістан.

 Хто виграв війну між ‘ядерною державою США та Північним В’єтнамом? Північний В’єтнам. Ядерні держави програють війни. Країни програють війни. Імперські сили будуть принижені. з історичної точки зору перемога України над росією не буде несподіванкою», — пише він у своєму твіттері.

Згадаємо деякі вже наведені Снайдером історичні приклади.

Війна в Афганістані. 1979 рік. Радянські війська ввійшли в Афганістан в 1979 році і як у випадку зі своїм так званим СВО мали намір швидко придушити повстання проти прорадянського режиму. Але щось пішло не так і війна затягнулась майже на 10 років.Завершилась вона для Радянського Союзу  втратою 15 000 солдатів загиблими та поразкою — Комуністичний режим в Афганістані впав. Ця поразка багато в чому врешті решт прискорила і сам розвал Радянського Союзу: http://surl.li/hacml

В’єтнамська війна. В’єтнамська війна тривала з 1954 по 1975 роки. Ядром конфлікту було бажання Північного В’єтнаму, який переміг французьку колоніальну адміністрацію в 1954 році, об’єднати країну під єдиним комуністичним режимом. Південний В’єтнам, навпаки, хотів аби країна була ближчою з заходом і своїм головним союзником — США.

США втрутились у війну з бажанням не допустити подальшої експансії комуністів в регіоні. І ця ідея провалилась. В 1976 році країна таки об’єдналась під комуністичним прапором: http://surl.li/haczd

Звичайно, можна сказати, що війна росії проти України — це дещо інше.

Що ця війна екзистенційна і йдеться не лише про виживання України, але й про виживання росії в тому вигляді, в якому вона існує зараз.

І ризики ядерної ескалації дійсно не можна назвати нульовими.Проте, застосування ядерної тактичної зброї — це та сама червона межа, яку окреслив захід і, судячи з того, як ядерні погрози зникли з інформаційного простору, а ракети в бік наших АЕС практично перестали літати — наративи заходу дійшли до адресата.

Також, як показує практика, боягузтво росіян все ж таки більше за їхню людожерливість, тому пророцтво Тімоті Снайдера про цілком очікувану перемогу України має всі шанси стати реальністю. Тож пану Орбану, Лукашенко і російським пропагандистам саме час розвивати фантазію.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальна газета”

//
Exit mobile version