//

Носіння масок завдає шкоди здоров’ю, викликає алергію | НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Носіння масок завдає шкоди здоров’ю, викликає алергію | НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

Чим страшніші картинки, тим легше проманіпулювати. Мабуть, за таким принципом у соцмережі Facebook  створювали публікацію  про шкоду від носіння захисних масок. Пост за декілька днів набрав 11 тисяч поширень і майже 1, 5 тисячі коментарів. Тому пройти повз і не «профактчекити» його – просто негоже.

 

МЕСЕДЖ 1: Від вірусів маска не захищає – це вже всім зрозуміло.

ПЕРЕВІРКА

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я  переконувала, що немає достатньо доказів, щоби твердити, що здорові люди повинні носити маски. Організація завжди радила використовувати медичні маски хворим людям та тим, хто їх доглядає. Проте 6 червня Марія Ван Керхове, експертка з технічного керівництва ВООЗ щодо Covid-19, повідомила нові рекомендації зумовлені останніми дослідженнями. Зокрема, у заяві організації йдеться про те, що маски слід носити в громадських місцях, щоби допомогти зупинити поширення коронавірусу.

У ВООЗ наголошують, що захисні маски повністю не захищають від Covid-19, але знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від передавання інфекції через брудні руки до рота.

МЕСЕДЖ 2: На фото показані найбільш сильні алергічні реакції, але вони дають зрозуміти, що носіння маски не тільки не приносить користі, а й дає шкоду!

ПЕРЕВІРКА

Автор створив колаж із п’яти фото, де показані висипання на шкірі обличчя нібито через носіння захисних масок. Хто ці люди  і чи справді  алергічні реакції на обличчі викликані засобами захисту –  невідомо, адже ні імен, ні посилань на історії цих людей, які б підтверджували слова автора, у пості немає.

Проте, якщо перевірити кожну окрему світлину за допомогою сервісу «Google зображення», то стає очевидним, що люди отримали захворювання шкіри на обличчі не через носіння захисних масок.

Зокрема,  перше фото – із публікцаії в соцмережі Twitter,. Пояснення, що за дитина зображена на фото і чи дійсно вона носила маску – відсутні.

На другому фото, як виявляється, світлина хлопчика з сайту biotech-calendar.com ще за 2018-ий рік. У публікації розповідається про вірус герпесу.

Третя світлина – також не про коронавірус і захисні маски. На ній зображена дівчинка із вітрянкою. Ілюстрація використана для статті у медичному онлайн виданні ще у листопаді  2018 року.

Четверте зображення буде знайоме усім, хто слідкував за світовими новинами про пандемію. На ньому зображена медсестра з Італії. Таким чином медики хотіли показати, як виглядає їхнє обличчя після багатогодинної зміни з респіратором і захисними окулярами на обличчі.

Щодо п’ятої світлини, то Google зображення видає лише візуально схожі, проте нічого про захисні маски і коронавірус.

Тобто жодна із картинок не підтверджує, що алергічні реакції на обличчі людей викликали захисні маски.

Тут варто також зауважити, що впродовж не одного десятиліття медики та вчені регулярно носять маски протягом тривалого періоду часу під час роботи без явних побічних ефектів. З огляду на те, як часто люди носили засоби захисту ще до COVID-19, то, про якісь серйозні побічні ефекти стало б відомо давно.

Висновки:

 

Автор. Світлана Величко

//
Exit mobile version