Telegram-сміттярка «Легитимный» в черговий раз згадала старий фейк про те, що Україну нібито не візьмуть до ЄС та НАТО http://surl.li/ifvbf.
Це свідчить про те, що у пропагандистів чергова криза жанру. Коли нема про що писати, вони починають говорити про відсутність інтеграційних перспектив України. Це фейк, про що свідчать останні заяви перших осіб країн НАТО та Європейського Союзу.
Останнім часом, вочевидь, зближення України та НАТО відбувається не так швидко, як бажали б бачити в Україні, проте дуже динамічно.
1 червня на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові Президент України Володимир Зеленський заявив, що на липневому саміті НАТО у Вільнюсі має бути прийняте рішення про чітке запрошення України до Альянсу та надання їй безпекових гарантій на шляху до цього членства. http://surl.li/ifuzj
“Влітку у Вільнюсі, на саміті НАТО, потрібне чітке запрошення України приєднатися до Альянсу, як і потрібними є безпекові гарантії на шляху до членства. Також потрібним є чітке позитивне рішення щодо членства України в ЄС”, – сказав Зеленський, назвавши 2023 рік “роком рішень”.
Вже 18 червня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив переконання, що у майбутньому Україна стане членом Альянсу http://surl.li/ifuqb.
Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Welt http://surl.li/ifuqn. За словами Столтенберга, наразі пріоритетом для України “є утвердження себе як суверенної та незалежної держави”.
“Інакше не може бути й мови про членство…Ми повинні переконатися, що коли ця війна закінчиться, існуватимуть надійні домовленості щодо безпеки України, щоб росія не могла переозброїтися і напасти знову, щоб цикл російської агресії був розірваний”, – додав генсек НАТО.
Він розповів, що на саміті у Вільнюсі НАТО ухвалить пакет допомоги, який протягом кількох років наблизить Україну до стандартів Альянсу.
“Політичні зв’язки між НАТО та Україною будуть активізовані”, – зазначив Столтенберг.
Ще більш впевнено виглядають перспективи вступу України до ЄС. Зараз Україна одна з восьми нинішніх країн-кандидатів на вступ до ЄС. 28 лютого 2022 року, невдовзі після російського вторгнення, Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі. Президент України Володимир Зеленський попросив негайного вступу за «новою особливою процедурою», а президенти восьми держав ЄС закликали прискорити процес вступу. 28 лютого 2022 року президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна належить до Європейського Союзу, і блок хоче, аби Україна приєдналася http://surl.li/dqioe.
З того часу Україна достатньо стрімко наближається до ЄС. У звіті Європейської комісії, що буде в червні http://surl.li/ifvjk, буде сказано, що Україна виконала дві із семи умов для початку переговорів про членство, передає Reuters http://surl.li/ifvkn із посиланням на власні джерела.
Керівництво блоку має намір підкреслити прогрес, який Україна досягнула попри війну з росією. Євросоюз поставив сім умов, зокрема, щодо судової реформи та стримування корупції, для початку переговорів про вступ.
Звіт Європейської комісії є важливою віхою у цьому процесі, кульмінацією якого, як сподіваються прихильники прагнення України до якнайшвидшого вступу до ЄС, стане рішення 27 країн-членів блоку у грудні розпочати переговори з Києвом.
Крім того, варто констатувати, що європейська спільнота вже зараз наполегливо допомагає Україні. 21 червня в Лондоні має відбутися Конференція з відновлення України. Симптоматичним є те, що до початку події Володимир Зеленський 19 червня провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Про це політик та політикиня повідомили у соцмережах.
Тобто можна впевнено говорити про те, ще Україна не тільки крок за кроком долає бюрократичні бар’єри на цьому шляху, а й вже достатньо щільно співпрацює з ЄС.
ВИСНОВОК
- Даний меседж пропаганди побудований на тому, що вступ у ці дві міжнародні організації має непросту бюрократичну процедуру, яка ускладнена ще й агресією росії.
- Пропагандисти все частіше використовуватимуть варіанти цього фейку з наближенням саміту у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня. Це пов’язано з тим, що з об’єктивних причин сам вступ не може відбутися вже завтра, а їм буде потрібно писати про те, що нові кроки до зближення не відбулися.
- За результатами лондонської конференції та саміту НАТО, напевно, будуть зафіксовані нові кроки, які будуть вказувати на зближення України з ЄС та Альянсом, але й це пропаганда ворога буде спробувати видати за неуспіх України.
Матеріал підготовлено виданням «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації