//

Обіцянки, які не можливо виконати: як Олег Ляшко перебуваючи на «Запоріжсталі» продемонстрував незнання Конституції – Без Брехні

Обіцянки, які не можливо виконати: як Олег Ляшко перебуваючи на «Запоріжсталі» продемонстрував незнання Конституції

21-го лютого із робочим візитом Запоріжжя відвідав народний депутат України та кандидат у Президенти Олег Ляшко. Зокрема, побував на металургійному підприємстві «Запоріжсталь» де заявив: «Я зобов’яжу «Укрзалізницю» купувати вагони і локомотиви тільки з української сталі. Українські дороги, українські вагони, українські мости повинні будуватися з української сировини, зроблені руками українців».

Вердикт: Маніпуляція

Докази і аргументи

Повноваження Президента України чітко визначені Розділом V, статею 106 Конституції України . І до них  не входить нав’язування умов придбання тих чи інших товарів компаніям. Нехай навіть, якщо ці підприємства перебувають у державній власності, як ПАТ «Укрзалізниця». Права та інтереси підпримства також захищеня Законом України «Про підприємства в Україні». Розділ VI, стаття 27 наділив керівництво підприємств самостіно приймати рішення стосовно господарської чи іншої діяльності, якщо ці рішення не суперечать закону. Окрім цього у 2015 році був прийнятий закон про систему публічних закупівель, який визначив конкурентні умови щодо обрання того чи іншого товару або послуги замовником.

Спірним виявився і момент з вагонами та локомотивами із української сталі. Великі металургійні підприємства в України завжди орієнтувалися на експорт своїх товарів за кордон. Більше, ніж на продаж по внутрішньому ринку. Тенденція пов’язана з невеликим попитом на ці товари. Адже в Україні не так багато підприємств, які могли б використовувати чугун, залізо, руду у своєму виробництві. Зокрема, згідно з фінансовою звітністю холдингу «Метінвест», 72% виручки за 9 місяців минулого року компанія отримала від продажу власної продукції за кордон. І лише 28% коштів – від продажів продукції на внутрішньому ринку. Майже така ж тенденція спостерігалася і у 2017 році. З різницею у декілька відсотків.

У 2016-му холдинг отримав 73 % виручки від експорту за кордон і 26 % коштів від продажів на внутрішньому ринку. Порівняно з 2015 роком експорт зменшився на 3%, а імпорт збільшився на 2%. Але докорінно це ситуацію не змінило.

Таким чином, одна з найбільших груп компаній в Україні намагається розвивати попит на свої товари за кордоном, а не на внутрішньому ринку. Навіть не зважаючи на мито, компанії вигідніше отримувати кошти за свою продукцію у валюті, а ніж у гривні.

Інша ситуація з українськими дорогами. Бітум, основний матеріал, який використовується при будівництві покриття, майже весь імпортується з-за кордону. Зокрема з Білорусії, Росії та Польщі. Основними виробниками бітуму в Україні є ПАТ «Укртатнафта», Кіровоградська нафтова компанія та ПАТ «Укргазвидобування». Цього виробництва не вистачає аби покрити потреби країни у будівництві та ремонті доріг.

Автор: Ірина Савенко

//
Exit mobile version