Віцепрезидентка Європейської комісії Вера Йоурова назвала соціальну мережу «Х» (раніше мала назву Twitter), яку купив та запровадив в ній нові правила Ілона Маск – найбільшим засобом поширення дезінформації. Про це повідомляє Bloomberg. http://surl.li/lnfrw.
Європейський Союз закликав платформи Кремнієвої долини підвищити свою пильність у боротьбі з російськими наративами та пропагандою.
Віцепрезидентка заявила, що платформам необхідно діяти напередодні національних та європейських виборів, що відбудуться наступного року: «Ця зброя масової маніпуляції вартістю кілька мільйонів євро спрямована як на росіян, так і на європейців та решту світу, – засвідчила Йоурова. – Дуже великі платформи мають враховувати цей ризик. Тим більше, що ми повинні очікувати, що Кремль та інші будуть активними перед нашими європейськими виборами».
ЄС опублікував звіти про те, як кожна з найбільших технологічних компаній, у тому числі Facebook (входить до Meta Platforms Inc.), Google (входить до Alphabet Inc.) та TikTok (входить до ByteDance Ltd.), досягає успіху у боротьбі з дезінформацією. Більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів. Блок також реалізував пілотний проєкт, щоби оцінити масштаби проблеми.
«Х, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшою кількістю дезінформаційних постів, – сказала Йоурова. – Пілотний проєкт також показав, що субʼєкти дезінформації мають значно більше послідовників, ніж їхні колеги, які не займаються дезінформацією, і вони, як правило, приєднуються до платформи пізніше, ніж користувачі, які не пропагують дезінформацію».
Йоурова закликала Х дотримуватися жорстких законів і наголосила, що ЄС «спостерігає за тим, що ви робите».
Посадовиця також заявила, що наплив російської дезінформації особливо великий у Словаччині, де у суботу відбудуться вибори. «Словаччина обрана як країна, де є благодатний ґрунт для успіху російських прокремлівських і провоєнних наративів», – пояснила вона, додавши, що Facebook і Google зробили деякі кроки, щоб активізувати свої зусилля щодо боротьби з фейковою інформацією після тиску з ЄС.
Новий закон ЄС, який регулює контент на платформах, названий Законом про цифрові послуги, набув чинності минулого місяця. Техногіганти продовжують боротьбу з російським впливом. Google повідомила блоку, що за перші чотири місяці року закрила понад 400 каналів, які брали участь в операціях щодо впливу на Росію. Тим часом Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.
Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”