//

Послаблення карантину у європейських країнах | ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ БУДУТЬ ЗНЯТІ – Без Брехні

Послаблення карантину у європейських країнах | ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ БУДУТЬ ЗНЯТІ

Європейські країни послаблюють карантинні заходи на тлі зниження рівня захворювання на COVID-19. В кожній з держав прийняті програми, які відповідають соціальним, економічним та епідеміологічним реаліям. Проте, тенденція загальна – епідемія йде на спад, можна поступпово повертатися до звичного ритму життя, але все ж таки, дотримуючись актуальних вимог безпеки здоров’ю.

Польща

З 4 травня розпочалася реалізація другого етапу чотириступеневого плану послаблення обмежень, запроваджених для боротьби з поширенням COVID-19. Відкривають готелі та крамниці площею понад 2000 квадратних метрів. Магазини господарських товарів працюватимуть і у вихідні дні, за умови дотримання суворих гігієнічних та соціальних норм дистанції. Також запрацюють публічні культурні центри — музеї та бібліотеки. З 6 травня відчинять свої двері дошкільні заклади та дитячі садки, але на розсуд органів місцевого самоврядування.

Перший етап розпочався 20 квітня — дали більшу свободу пересування — можна ходити до лісів та парків. На третьому та четвертому етапах влада дозволить іншим закладам — таким як спортзали та ресторани — відновити свою діяльність, поступово дозволять проводити більші зібрання людей, й надалі відновлюватимуть роботу навчальні заклади. Уряд не встановив конкретного графіку останніх етапів — все залежатиме від розвитку захворювань.

 Угорщина

4 травня розпочався другий етап боротьби з епідемією. Скасовано обмеження пересування в сільській місцевості країни. А от в Будапешті та графстві Пешт залишається чинною комендантська година. Це пов’язано з тим, що майже 63% підтверджених випадків захворювань зафіксовані саме там. В інших графствах можуть бути відкриті крамниці, тераси ресторанів, пляжі, музеї просто неба і зоопарки. Правила щодо обмеженого часу роботи не поширюються на перукарні, салони краси, але за умови дотримання правил гігієни.

У крамницях та громадському транспорті люди зобов’язані носити медичні маски або те, що їх імітує (наприклад, шарфи та шалі). Кур’єри та таксисти можуть обійтися без них, але все ж радять їм також одягати. У закладах громадського харчування необхідно дотримуватись безпечної відстані, умови для цього повинен забезпечити власник закладу.

 Словаччина

Вихід з карантину розбили на чотири етапи. Перший запровадили 22 квітня — відчинили заклади та крамниці з торговою площею до 300 квадратних метрів. Години роботи ресторанів та лавок швидкого харчування (крім служби доставки) обмежені з 06:00 до 20:00. Заборонено споживання їжі та напоїв на терасах закладів громадського харчування. Відчинили двері торгові та комерційні центри, якщо у них є окремий вхід для клієнтів.

Їжу та напої можна купувати, але без можливості споживати на місці. Запрацювали газетні розкладки, аптеки та оптики якщо вони є частиною крамниці. Дозволено продавати одяг, але без примірки. Взуття можна приміряти тільки в шкарпетках. Почали також приймати відвідувачів автосалони, серед іншого і автобазари — за умови, якщо є можливість дотримуватися соціяльної дистанції. Зарезервований час для покупок для літніх людей та пенсіонерів — у робочі дні з 9.00. до 11:00. Однак вони можуть робити покупки і поза відведеними годинами.

Між етапами планується інтервал щонайменше в два тижні — все залежатиме від кількості заражених. Збільшення кількості може уповільнити або зупинити послаблення обмежень. Докладно, як відбуватимуться послаблення на кожному з етапів можна оглянути на урядовому сайті 

Чехія

Урядовці розробили план поступового повернення до нормального життя. Він коригуватиметься відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації. Якщо вона буде сприятливою, з 11 травня дозволять громадські, спортивні та культурні заходи, в яких можуть взяти участь до 100 осіб. Відкриються всі крамниці в торгових центрах, перукарні та салони краси, музеї та галереї, сади замків і самі замки, а також відкриті майданчики для підготовки професійних спортсменів. Тоді ж відчинять свої двері кінотеатри та театри, але за умови якщо авдиторія буде обмежена до 100 осіб, а глядачі будуть розділені одним місцем, якщо вони не є членами сім’ї.

Дітям у віці до 7 років більше не будуть зобов’язані носити маски в дитсадку. Це також стосується акторів і музикантів, якщо вони дотримуються суворих заходів гігієни при виступі або зйомках 

 Австрія

З 1 травня австрійці знову можуть залишати свої домівки без жодних застережень. Але в громадських місця мусять дотримуватися метрової дистанції. Можна збиратися компаніями, але не більше десяти людей. Відчиняються всі крамниці та заклади сфери послуг, але на одного клієнта має припадати щонайменше 10 метрів квадратних торгової площі. Якщо площі менше — заходити може тільки одна людина. З середини травня запрацюють кав’ярні та ресторани. За одним столиком зможуть сидіти не більше чотирьох дорослих. Відстань між столиками — не менше метра. Відвідувачі не зможуть самостійно обирати місця, а персонал носитиме маски. Усі заклади харчування зможуть працювати лише до 23 години. Готелі та інші заклади для розміщення людей зможуть відкритися з 29 травня. Знову зможуть відкритись автошколи. Допускається проведення вступних іспитів у школах та ВНЗ.  

Автор. Сергій Одарченко

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

//
Exit mobile version