//

Правда та міфи про те, які ліки варто висилати на фронт, а які ні  – Без Брехні

Правда та міфи про те, які ліки варто висилати на фронт, а які ні 

Для того, щоб ефективно волонтерити для фронту, мало мати бажання та добре серце. Потрібно розумітися на цій тематиці, в якій ви власне і збираєтеся волонтерити. Особливо це важливо в питанні медицини.

Ситуації, коли на фронт їдуть фуфломіцини, тобто ліки недоведеною ефективністю (або ж доведеною неефективністю) і досі вкрай поширені. Так, наприклад, днями в групі «Окопні свічки» почали піарити саморобну мазь, яку пропонують висилати бійцям на передову: http://surl.li/mzurr. В цьому матеріалі ми пояснимо, чому робити так — дуже небезпечно!

 

НЕБЕЗПЕКА ПЕРША: НЕЗРОЗУМІЛИЙ СКЛАД

Лише з обговорення на фейсбуці стало ясно, що склад мазі такий: віск, олія, жовток, трава календули та ромашки. По-перше, перевірити склад неможливо — ми маємо вірити лише словам людини з соцмереж.

По-друге, незрозуміла концентрація речовин.

По-третє, препарат містить сильні алергени: яйце та бджолиний віск, але це ніде не зазначається. Якщо на фронт препарат прийде без інструкції, а у бійця буде алергія на продукти бджільництва, людина може загинути.

Фармацевт Андрій Чимбар в коментарі для «БезБрехні» також наголошує, що курячий жовток в мазі — це ідеальний субстрат для інфекцій.

НЕЗРОЗУМІЛІ УМОВИ ВИРОБНИЦТВА

Хоча точніше — очевидно, що умови виробництва абсолютно антисанітарні. Якщо ви подивитесь на фото мазі, то побачите, що побачите, що вона міститься в банці з-під морепродуктів «Водний мір».

Чи стерилізували її хоча б? Ми не знаємо! Абсолютно незрозуміла сфера використання. Оскільки офіційної інструкції немає, ми знову спираємось на коментарі. І тут виявляється, що ця мазь лікує все — від опіків до геморою і гангрени!

Проте так не буває! Препаратів «від усього» не існує. А якщо хтось заявляє, що препарат лікує великий спектр абсолютно не пов’язаних з собою захворювань, то це якраз ознака фуфломіцина.

НЕБЕЗПЕЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Вже сам той факт, що мазь з вмістом олії рекомендують для опіків вказує на те, що цей «препарат» робили дилетанти. Олія/жир категорично заборонені при опіках! Якщо нанести їх на опік, це завадить процесам охолодження, підвищить ризики інфекцій, а також заважає медикам оцінити складність опіку: http://surl.li/mzvib

Фармацевт Андрій Чимбар надає коротку інструкцію про те, що не можна висилати на передову з медичних препаратів:

  1. Гомеопатія. Тут можна нічого не додавати. Будь-який засіб, в інструкції до якого написано, що він гомеопатичний, нічого не лікує.
  1. Противірусні засоби та імуностимулятори, особливо ті, які мають безрецептурний статус. Терапевтична ефективність відсутня/сумнівна або недоведена, безпечність — під великим питанням.

3.Заспокійливі засоби, які містять у складі фенобарбітал. Ефективність доведена, але негативні наслідки приймання такі, що ці засоби взагалі мають бути вилучені з обігу. 

  1. Засоби, які містять усілякі «корисні» бактерії, або пробіотики. При антибіотикотерапії не мають ніякої користі, на відновлення мікрофлори ШКТ не впливають. По-справжньому загрозливі стани, пов’язані зі знищенням флори кишечнику антибактеріальними засобами, лікуваються виключно у стаціонарі.
  1. Гепатопротектори. Не мають доведеної ефективності у лікуванні хвороб печінки. А кращий спосіб «підтримати» цей орган — не зловживати алкоголем та шкідливою їжею.
  1. Засоби для підтримки серцево-судинної системи. «Більшість з них має такий склад, що навіть без справжніх клінічних випробувань можна казати: вони не працюють», — застерігає фармацевт.
  1. Полівітамінні та мінеральні засоби. Не мають доведеної ефективності у лікуванні будь-яких хвороб чи станів. “Зауважу: мова саме про засоби “все в одній пігулці”! Стани, пов’язані з дефіцитом, наприклад, кальциферолу або заліза лікуються під контролем лікаря”, — каже Андрій Чимбар.

Будьте максимально обережні зі здоров’ям наших бійців. Вони знаходяться в умовах, де отримати швидко медичну допомогу важко. Дотримуйтесь правила: «Не нашкодь!»

//
Exit mobile version