//

Правда про скандальний ефір та опозиційність “Дождя”  – Без Брехні

Правда про скандальний ефір та опозиційність “Дождя” 

Сталося «неймовірне» та «неочікуване». Журналісти нібито опозиційного телеканалу «Дождь» виявились такими самими імперцями як і всі інші росіяни.

 Насправді для тих, хто давно стежить за діяльністю цього каналу, це не є новиною. Кореспонденти «Дождя» часто викривлювали факти щодо російсько-української війни. Просто до повномасштабного вторгнення, міжнародна спільнота не так сильно приділяла цьому увагу.

Наприклад, ще в 2017 році мовлення «Дождя» припинили у кабельній сітці українців. Головною претензією було порушення українського законодавства, зокрема у Кримському питанні. Але керівництво «Дождя» на це відповідало, що «російські закони для нього в пріоритеті». 

Власниця каналу, Наталія Сіндєєва, яка наразі ридає по всім соціальним мережам, коментувала позицію щодо Криму на мапі росії, яку часто транслювали в аналітичних програмах, таким чином: «Відповідно до статті 65 Конституції Російської Федерації Республіка Крим є суб’єктом Російської Федерації»

 Переїзд в Латвію не змінив їхньої позиції

2 грудня Національна рада з електронних засобів масової інформації (NEPLP) Латвії оштрафувала телеканал «Дождь» на 10 тисяч євро через те, що в ефірі показали мапу росії з окупованим Кримом. А російську армію назвали «нашою армією». Про це в твітері написав голова ради Івас Аболіньш. 

Проте головний скандал пов’язаний з ведучим Олексієм Коростильовим, який в ефірі закликав допомагати бідним нещасним російським хлопчикам – мобілізованим. 

 «Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям у тому числі ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто елементарними зручностями на фронті», – заявив Коростильов

 

Хоча очевидно, що якщо російському солдату буде тепло, ситно та зручно, то він стає ефективнішим знаряддям для вбивства та кращим виконавцем воєнних злочинів. 

Але Дождь заявив, що ми все не так зрозуміли.

Потім була спроба врятувати канал, спихнувши все на помилку ведучого. Його навіть звільнили.

Це була неправда.

Якби це не намагались подати як помилку, якщо переслухати ефір, то цілий шматок понад годинного ефіру був присвячений поганій екіпіровці військових.

Отож слова про те, що канал «допомагає мобілізованим» дивно вважати в цьому контексті обмовкою.

Більш того, вже після звільнення ведучого сама власниця каналу назвала це «Жахливою помилкою» і покликала його та ще двох журналістів, які пішли з каналу на знак солідарності, назад.

 Генеральна директорка каналу виклала сльозливе відео, де плаче не через воєнні злочини росіян, не через знищені українські міста чи методичне бомбардування інфраструктури, а через звільнених співробітників.

Більш того, 6 грудня в Телеграмі було опубліковане інше відео також з власницею каналу, де вона казала, що вони не можуть займати нейтральну позицію, оскільки «Неможливо дивитись на наших мобілізованих пацанів в лісі, яким немає, де жити». 

Якби не намагався канал всидіти на двох стільцях та залишитись в комфортній Латвії, очевидним є одне: вони не бажають поразки росії в цій війні, вони співчувають військовим злочинцям і продовжують підтримувати інтереси росії.

 Зрештою ліцензії канал таки позбавили. І тут уже розкрилося російське нутро, бо імперська кров – то не водиця. 

 

Правда про російську мову в суді Латвії

Так, журналісти «Дождя» прийшли на засідання суду без перекладача і намагалися щось там пояснювати па-русскі.  Хоч прихильники каналу і намагались подати це як фейк, це правда. 

 Про це повідомив в твіттер один з головних новинних сайтів країн Балтії Delfi. LV. 

 «Представники каналу прийшли на розгляд справи про адміністративне правопорушення без перекладача та хотіли говорити російською. Тому засідання не відбулося», – йдеться в твітті.

Фейк про опозиційність Дождя.

Далі вже тролити Дождь взялася сумнозвісна Марія Захарова, але мимоволі показала правду. Вона запостила колаж, де вказано, що в росії Дождь протримався 12 років, а в Європі – 4,5 місяці.

Цифри на картинці насправді лише підтверджують той факт, що довгий час це псевдоліберальне медіа цілком задовольняло путінський режим.

В росії,  ті, хто дійсно виступав проти злочинної політики Кремля, на сьогодні є мертвими.

Згадаємо лише журналістку Ганну Політковську, яка чесно намагалася висвітлювати воєнні злочини росії в Ічкерії.

Якщо “опозиційне” медіа 12 років функціонує в росії і майже 9 років висвітлює російсько-українську війну так, що лише після 24 лютого покинуло росію, то це означає, що цьому медіа дозволили бути опозиційним. І весь цей час воно чудово підігрувало режиму.

Отож так, протриматися в умовах путінської диктатури 12 років “Дождь” міг. А поважати закони, мову і культуру іншої країни – ні. Адже то “бившиє савєцкіє рєспублікі”

  P.S. Поки писався цей текст Литва також припинила трансляцію телеканалу «Дождь».  Наші друзі з сусідніх країн часто більш рішучі в боротьбі з антиукраїнською пропагандою, ніж влада України. Згадайте лишень коли і як було заборонено страну та медведчуківський канал. Одні просто змінили ім’я, інші взагалі в єдиному ефірі виступають, як ні в чому не бувало.

 

До речі “опозиційна” Медуза вступилася за Дождь, причому заяву свою переклала на латвійську, щоб уже всі в Латвії однозначно зрозуміли їхню позицію. 

//
Exit mobile version