//

ПРОКУРОР, ЯКА СУДИЛА МІЛОШЕВИЧА ЗАКЛИКАЛА ВИДАТИ ОРДЕР НА АРЕШТ БУНКЕРНОГО ДИКТАТОРА – Без Брехні

ПРОКУРОР, ЯКА СУДИЛА МІЛОШЕВИЧА ЗАКЛИКАЛА ВИДАТИ ОРДЕР НА АРЕШТ БУНКЕРНОГО ДИКТАТОРА

Колишній прокурор із військових злочинів Карла дель Понте, яка представляла бік звинувачення на суді проти Слободана Мілошевича, закликала Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.
В інтерв’ю швейцарському виданню Le Temps дель Понте прямо назвала Путіна військовим злочинцем та наголосила, що видача ордера на його арешт стане важливим сигналом того, що слідчу роботу проведено.
Вона наголосила, що видача такого ордера – єдиний інструмент, який дозволяє заарештувати винного у військовому злочині та передати його справу до Гааги. Водночас, підписаний ордер не обов’язково означає, що Путіна дійсно взято під варту.
«Якщо він залишиться в Росії, цього ніколи не станеться. Але він більше не зможе покинути свою країну, і це стане зрозумілим сигналом того, що проти нього виступає багато держав», – пояснила екс-прокурор.
Нагадаємо, сенат США одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує президента Росії Володимира Путіна як воєнного злочинця. Резолюція, представлена сенатором-республіканцем Ліндсі Грем та підтримана сенаторами обох партій, закликала Міжнародний кримінальний суд у Гаазі та інші країни переслідувати російських військових у будь-якому розслідуванні воєнних злочинів, скоєних під час вторгнення Росії до України.
Нижня палата польського Сейму своєю резолюцією засудила напад Росії на Україну і назвала президента РФ Путіна воєнним злочинцем: «Сейм Республіки Польща рішуче засуджує акти тривалого насильства, воєнні злочини, злочини проти людяності, акти геноциду, системні порушення прав людини та інші злочинні порушення міжнародного права, які вчиняють на території суверенної України збройні сили Російської Федерації разом із союзниками за наказом військових командирів під безпосереднім керівництвом президента Володимира Путіна».
Крім того, розслідування воєнних злочинів росії проти України у Міжнародному кримінальному суді вже підтримали 42 країни.
//
Exit mobile version