//

Пропаганда використала фото з Бучі з графіті італійського художника для фейку про «розгром танкової бригади ЗСУ» – Без Брехні

Пропаганда використала фото з Бучі з графіті італійського художника для фейку про «розгром танкової бригади ЗСУ»

Вчора російська пропаганда через свої рупори «захлиналася» від чергової «пабеды» – нібито розгрому цілої танкової бригади ЗСУ. Все б нічого, але для ілюстрації цього «тріумфу» російські, так звані медіа використали фото підбитої техніки з під Бучі майже річної давнини. Далі про це у матеріалі.

 

За воєнними неписаними правилам, якщо одна сторона досягає перемоги у бою над іншою, якщо громить супротивника вщент і той або тікає, або ж вже не може цього зробити бо знищений – то поле бою залишається за переможцем. Відповідно і трофеї зібрати можна, і «селфач задєлать» на тлі техніки.

Тим більше, що як пише російська пропаганда: «…военные российской группировки «восток» разгромили первую танковую бригаду ВСУ под Угледаром в днр (так звана. – ред.) и 102-ю бригаду теробороны в районе Успеновки в Запорожской области… Уточняется, что в данный момент российская армия уверенно двигаются в южно-донецком и запорожском направлениях. В ходе успешной атаки вс рф заняли новые позиции в районе Угледара…» http://surl.li/eqmyu

Тобто розгром, перемога, і занята територія. То де ж репортажі «воєнкорів» з місця такої сенсації, де відео і фото матеріали? Їх немає. Замість «гарячих», реальних фотографій видання «Труд» ілюструє матеріал http://surl.li/eqmyw якимсь загальним фото артилерійської стрільби.

А от «Комсомольская правда» пішла ще далі – проілюструвала «перемогу» фото з залишками згорілого танку, який вже покрився іржею і снігом. http://surl.li/eqmyx

Щоб переконати невибагливого ватного читача у тому, що це дійсно український танк, КП вибрала фото, де на поїдених іржею залишках металевої конструкції красується яскравий блакитно-жовтий голуб. Напевно це був натяк на маркування техніки.

По-перше, якщо так званий «розгром» відбувся буквально днями, то техніка не могла так швидко покритися іржею. На це потрібні місяці.

По-друге, яскравий блакитно-жовтий голуб різко резоную на тлі навколишньої іржі. Це говорить про те, що він був намальований набагато пізніше того, коли танк вкрився іржею.

По-третє, КП використала обрізане фото. Але і на ньому трохи вдалині біля дороги видно фігури цивільних – дорослого і дитини. На оригіналі, яке легко знаходиться через пошуковики справа від понівеченого танку ще двоє людей в кадрі. Судячи з їх поведінки вони безтурботно розглядають техніку. І це у зоні бойових дій, де ось тільки вчора було пекло!?

Останнє і головне. Пропагандисти для ілюстрації фейкової «перемоги» використали фото з під Бучі, де вона ржавіє ще з весни 2022 року, коли окупанти були вибиті з міста.

Яскравий голуб на башті згорілого танку – витвір мистецтва художника-урбаніста з Італії TVboy. Під час організованого щотижневого відвідування України він взяв участь у проекті «Ukraine Street Art», малюючи мурали на пошкоджених обстрілами будівлях, військовій техніці у Бучі та Ірпіні. http://surl.li/eqmzy

Репортаж про свою творчу роботу в Україні художник виклав на своєму сайті. http://surl.li/eqnaa. Там є якраз і той згорілий танк з голубом. Подія відбулася нещодавно, тому і малюнок свіжий.

 

Матеріал підготовлено проектом “Експерт-КР” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

//
Exit mobile version