Кремлівська пропагандистська машина на фоні критичної ситуації на фронті для російської воєнщини, продовжує «творити» фейкові перемоги в інформаційному просторі. На цей раз пропагандисти «взяли в полон» командира легендарного підрозділу «Азов» Дениса Прокопенко. Проте, це черговий фейк.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що першим фейкове повідомлення поширив у мережі пропагандист Семен Пегов. Слідом цей вкид підхопила низка так званих медіа країни-агресора та смітникові російські телеграм-канали.
Нібито Редіса знову «взяли в полон» у районі селища Мала Таволжанка. Однак фейкарі вкотре прокололися на деталях.
По-перше, такого населеного пункту не існує на мапі України. Єдиний співзвучний населений пункт – це село Тавільжанка у Дворічанській громаді Куп’янського району Харківщини. Але у її назві немає слова «Мала». Водночас у Білгородській області є відома Нова Таволжанка, в яку раніше з України заходили з рейдом російські партизани з РДК, а росвійська довго “відбивали”. А в Запорізькій області бої точаться біля Малої Токмачки. Вірогідно змішуванням Токмачки та Таволжанки й вийшла така назва. Такий “географічний кретинізм” не дивний, якщо згадати, як росіяни на центральних каналах своє Шемякіно-Шебекіно правильно промовити не могли.
Як ще один доказ брехні пропагандистів – фото, яке було поширене в офіційному телеграм-каналі підрозділу «Азов» у День Прапора 23 серпня. На фото Денис Прокопенко з побратимами тримають прапор України. http://surl.li/kkzgk
Та найголовніше, що це повідомлення поширив не справжній Пєгов, а підробний канал, який імітує “воєнкора” заради реклами. А просувають цей канал через так само підробний канал іншого пропагандиста Подоляки.
У них всі пости “сенсаційні”: Затримали Редіса, затримали групу жінок, “відео з жорстокими допитами дивіться за посиланням”.
Цей підробний канал потім використовують для реклами онлайн-трейдерів та тому подібного. Це дуже показово, що “воєнкорів” російські ж шахраї використовують задля реклами.
Матеріал підготовено фахівцями видання “Брехунець”