//

Пропагандисти видили дитячі ліжка за «двоярусні ліжка у казармі», щоб виправдати ракетний удар по Львову – Без Брехні

Пропагандисти видили дитячі ліжка за «двоярусні ліжка у казармі», щоб виправдати ракетний удар по Львову

В ніч на 6 липня у Львів сталася трагедія – в наслідок ракетного обстрілу жилих кварталів міста та влучання ракет було частково зруйновано понад 30 будинків, загинуло 10 цивільних та постраждало до 40. Як ми зазначали у своєму матеріалі, влучання ракет припало на історичні будівлі по вулиці Стрийській.

Проте, російська пропаганда так не вважає. Пропагандисти із «Вести недели» «побачили» у зруйнованих будівлях «двоярусні ліжка» та «казарменную обстановку». І заявили – як і завжди, – що влучили у квартирування «натівських найманців».

На чому базувався цей фейк – далі у матеріалі.

 

Російські пропагандисти у своєму сюжеті частково продублювали повідомлення так званого міноборони рф та додали «аргументів» про двоярусні ліжка. Ось про що йшла мова у сюжеті:

«Одним із перевалочних пунктів для найманців та техніки НАТО залишається Львів. По військових об’єктах у місті наприкінці тижня було завдано потужного удару. В українських ЗМІ його спробували подати як атаку на громадянську інфраструктуру. Але на кадрах, які з’явилися відразу після обстрілу, усередині приміщень видно двоярусні ліжка та обстановку казарми. За даними агентства РІА, метою удару були близько 800 бойовиків, а також британські танки Сhallenger, які розміщувалися на об’єктах, що належать до колишнього Львівського вищого військово-політичного училища. З 2009 року це академія сухопутних військ ЗСУ. Замість ордена Червоної Зірки йому надано ім’я гетьмана Сагайдачного, який ходив разом із поляками війною на Москву». http://surl.li/jaksl

Ось так – найманці та Сhallenger.

Але численні кадри з міста трагедії, говорять зовсім про інше. Ракетним ударом було зруйновано добре відомий львів’янам комплекс житлових будинків на вулиці Стрийській – місцева пам’ятка архітектури. Комплекс із 17 історичних будівель було збудовано у 1926–1930 роках за проектом польського архітектора Міхала Риби для викладачів Технічної академії (зараз Національний університет «Львівська політехніка»). Місцеві жителі називають ці будинки «професорськими будинками». http://surl.li/jaksb

Щодо військової академії, то пропагандисти тут трохи прорахувалися. Комплекс будівель Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного (колишнє військово-політичне училище) знаходиться на вулиці Героїв Майдану, за 700 м від зруйнованих будинків. Про будь-які пошкодження на території академії не повідомлялося.

Можливо удар справді міг бути спрямований по військовій академії. Але влучання сталося у цілком цивільні будівлі.

Проте головний, так званий, «аргумент» «Вести недели» використали інший. Пропагандист показали у своєму сюжеті короткий на декілька секунд уривок із з Telegram-каналу «Реальний Львів», де у кадр попадає двоярусне ліжко. Вони це називають «казарменной обстановкой». Враховуючи, що інших аргументів на користь такої «обстановки» інформаційні посіпаки не дають, то саме ліжко для них є ключовим елементом.

Однак, навіть у їх сюжеті у тому короткому фрагменті із Telegram-каналу «Реальний Львів» по деталях інтер’єру можна встановити, що ліжко цілком цивільне, бо має дерев’яний каркас (лише сходи металеві), у приміщенні видно вихід на балкон, цілком цивільні меблі.

Пропагандисти явно не служили у війську і не мають уяви, як виглядають «казармені ліжка». Як правило вони суцільно металеві та не мають сходин на «другий поверх».

Крім того ігнорують той факт, що двоярусні ліжка – дуже поширена конструкція у малогабаритних квартирах і сім’ях де є декілька дітей. На скріншотах під матеріалом показана різниця між ліжками для дітей та військовими двоярусними конструкціями.

Тож можна констатувати чергову брехню кісільовських міньйонів у намаганнях виправдати і прикрити варварське вбивство цивільних.

//
Exit mobile version