07 травня 2019 року Президентом України призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Аретеменка Ю.А., якого було звільнено з посади члена іншого органу – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – 04 травня 2019 року.
Крім того 14 травня 2019 року Президентом України призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Животовського О. М., якого звільнено 14 травня 2019 року.
В ЗМІ одне тільки звільнення та призначення Артеменка Ю.А. на вказану посаду викликало дискусію, щодо того , що чинний Президент України намагається ускладнити майбутню роботу новообраному Президенту України. Вказана обставина зумовлює необхідність здійснення фактчеку цих подій.
ВЕРДИКТ: ПРАВДА
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:
Відповідно ЗУ «Про телекомунікації» НКРЗІ здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. А також, зокрема, здійснює організаційно-правове забезпечення загальнодоступних телекомунікаційних послуг та послуг пропуску трафіка, здійснює тарифне регулювання у сфері телекомунікацій, нагляд за ринком телекомунікацій.
Таким чином саме цей орган впливає на вартість та якість послуг телекомунікації в Україні.
Складається НКРЗІ з Голови та шести членів Комісії, які призначаються Президентом України строком на шість років.
Законом встановлено досить обмежений перелік підстав для звільнення Голови або члена Комісії , а також припинення їх повноважень. Абзацом третім пункту чотири статті 20 Закону прямо передбачено, що набуття повноважень новообраним Президентом України не є підставою для їх звільнення з посади.
Таким чином, призначивши на посади членів НКРЗІ, чинний Президент України значно ускладнив вплив новообраного Президента України на ринок телекомунікаційних послуг в Україні, унеможлививши призначення інших осіб на такі посади протягом наступних шести років.
Автор: Олександр Владикін