//

Шахові комбінації в сфері регулювання ринку телекомунікаційних послуг – чи обмежать вони дії новобраного президента в цій сфері? – Без Брехні

Шахові комбінації в сфері регулювання ринку телекомунікаційних послуг – чи обмежать вони дії новобраного президента в цій сфері?

07 травня 2019 року Президентом України призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Аретеменка Ю.А., якого було звільнено з посади члена іншого органу – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – 04 травня 2019 року.

Крім того 14 травня 2019 року Президентом України призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Животовського О. М., якого звільнено 14 травня 2019 року.

В ЗМІ одне тільки звільнення та призначення Артеменка Ю.А. на вказану посаду викликало дискусію, щодо того , що чинний Президент України намагається ускладнити майбутню роботу новообраному Президенту України. Вказана обставина зумовлює необхідність здійснення фактчеку цих подій.

 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відповідно ЗУ «Про телекомунікації»  НКРЗІ здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. А також, зокрема, здійснює організаційно-правове забезпечення загальнодоступних телекомунікаційних послуг та послуг пропуску трафіка, здійснює тарифне регулювання у сфері телекомунікацій, нагляд за ринком телекомунікацій.

Таким чином саме цей орган впливає на вартість та якість послуг телекомунікації в Україні.

Складається НКРЗІ з Голови та шести членів Комісії, які призначаються Президентом України строком на шість років.

Законом встановлено досить обмежений перелік підстав для звільнення Голови або члена Комісії , а також припинення їх повноважень. Абзацом третім пункту чотири  статті 20 Закону прямо передбачено, що набуття повноважень новообраним Президентом України не є підставою для їх звільнення з посади.

Таким чином, призначивши на посади членів НКРЗІ, чинний Президент України значно ускладнив вплив новообраного Президента України на ринок телекомунікаційних послуг в Україні, унеможлививши призначення інших осіб на такі посади протягом наступних шести років.

 

Автор: Олександр Владикін

//
Exit mobile version