Віце-прем’єрку з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у понеділок, 8 липня, не пустили на саміт Україна-ЄС у Києві (відео за посиланням). Іванна Климпуш-Цинцадзе не тільки займається питаннями дружби України з європейським товариством, а ще є членом першої десятки передвиборчого списку партії Петра Порошенка «Європейська солідарність».
Цинцадзе в свою чергу звинуватила прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у тому, що він викреслив її з-поміж учасників зустрічі. «Прем’єр ухвалив рішення виключити мене з делегації, бо у попередніх списках я була, а команда нового президента стала заручником тих інтриг, які веде очільник уряду», – цитує віце-прем’єрку «Європейська правда».
Прес-секретар Гройсмана Василь Рябчук публічно заявив, що питанням складу делегації формувала Адміністрація президента, а не прем’єр.
«Дуже дивно, що профільний урядовець не знає: склад делегації на саміт Україна – ЄС формує Президент, а не Прем’єр-міністр. Тому її слова виглядають не більше ніж політичною грою кандидата в народні депутати від партії Петра Порошенка з сумнівною метою набрати додаткових балів», – написав він у Фейсбуці. Крім того, сам Володимир Гройсман в ефірі «Свободи слова» заявив, що формування списку делегації на Саміт ЄС – президентська компетенція.
Експерти «БезБ» розбиралися, чи дійсно де-факто це президентська компетенція.
ВЕРДИКТ: ПРАВДА
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:
Прес-секретар Гройсмана Василь Рябчук додав до свого запису у Facebook два документи.
В одному міститься розпорядження до Климпуш-Цинцадзе з проханням надіслати до АП пропозиції до складу делегації України і позиційні матеріали до порядку денного.
Другий документ – відповідь віце-прем’єрки до Адміністрації президента з переліком пропозицій, які повинні бути заявлені під час Саміту.
Цього ж дня, у відповідь на пост прес-секретаря, Іванна Климпуш-Цинцадзе відповіла своєю публікацію теж у мережі Facebook. Вона звернула увагу на те, що у Гройсмана надали неповну інформацію. На першому файлі – та ж сама відповідь на адресу Адміністрації президента, проте пронумерована від руки. На іншому файлі – список запропонованих осіб до участі у Саміті. Ім’я Климпуш-Цинцадзе йде під другим номером. Проте з цього документу неясно, чи підтверджено його чи ні.
Наразі опубліковані документи дійсно свідчать про головний аспект – офіційно присутність Іванни Климпуш-Цинцадзе на Саміті «Україна – ЄС» обговорювалось на рівні канцелярій. У прем’єра Гройсмана мають рацію про те, що склад української делегації затверджували з Адміністрацією президента.
До того ж, саме АП займалася організацією проведення Саміту.
Ситуація може змінитися, якщо Іванна Климпуш-Цинцадзе доведе документально і фактично, що її ім’я викреслили зі списку через кулуарні домовленості прем’єр-міністра і президента, про які вона підозрює. А поки ситуація виглядає, як скандал з порожніми обвинуваченнями.
Автор: Аліна Хованська