//

Спроба росіян поширити пропаганду на тему протестів через відсутність світла – Без Брехні

Спроба росіян поширити пропаганду на тему протестів через відсутність світла

Кілька тижнів тому росіяни вже намагалися запустити флешмоб swichonzelenskiyoff. Тобто просунути “просте рішення”: виженіть Зеленського і буде вам світло. Ми про це детально писали тут . Тоді ця акція провалилася, тому що ще не було катастрофічної ситуації в енергетиці і люди просто висміяли потуги дешевих ботів. 

 

Та у п’ятницю і суботу в Одесі, електрична інфраструктура якої значно постраждала від останніх обстрілів, почалися протести. Ну як протести – люди в трьох районах деякий час ходили переходом і перекривали рух на вулиці, вимагаючи від “влади” подати їм електрику. Людей на це підштовхнув здебільшого розпач, бо в них світла не було вже понад чотири доби. Але ще був певний активіст, який підбурював та координував у в будинкових чатах ці акції. Звісно ж на швидкість відновлення електропостачання ці перекриття не вплинули, бо не “влада” керує ремонтами, а ДТЕК “Одеські електромережі”. Над відновленням в Одеські області працює 55 ремонтних бригад одночасно. На ранок суботи електропостачання відновили для 400 тисяч осель, та близько 20 тисяч поки що без світла.

А активісту СБУ пояснила, що винна не “влада” чи “обленерго”, а терористичні обстріли Росії, які Путні і здійснює саме з метою змусити населення страждати і через гуманітарну катастрофу в тилу змусити владу України здатися. 

Що саме таку мету і переслідує Росія, офіційно підтвердив на тижні Сурков, заявивши, що “люди в Україні сидять без світла, бо (Росія навмисно нищить інфраструктуру) Україна не хоче йти на переговори”. Терор цивільного населення, щоб воно почало тиснути на владу. Ви ж пам’ятаєте фантастичну пропозицію Путіна в перші дні війни до ЗСУ: “Ви ж нормальні, скиньте того Зеленського, а з вами домовимося”. 

І в Кремлі досі продовжують вірити в те, що українському народу можна “згодувати” версію, що у відсутності світла винні не російські ракети, а Зеленський. І варто лише залякати/переконати людей, а далі вони піднімуться і знесуть “цю владу” (таки визнає Путін в силу нашого Майдану). І тоді війні кінець, в сенсі війну Україна без влади програє. Звісно ж це маячня і ніякі звільнення, відставки та імпічменти не відновлять інфраструктуру. Від “знесення Зеленського” трансформатори на підстанціях не з’являться. Та росія все одно використовує кожну нагоду, щоб розгойдати ситуацію саме таким сценарієм.

 

Тому пропагандисти одразу вхопилися за перекриття вулиць в Одесі і спробували роздмухати це до загальноукраїнського масштабу.

В п’ятницю всі російські тг-канали, які пишуть про війну, синхронно почали поширювати одне й те ж відео (бо воно й було єдине) про перекриття дороги в Одесі. При цьому в дописах до відео не скупилися на голосні епітети, на кшталт “українці починають прозрівати, почали висловлювати своє невдоволення войовничою політикою Зеленського, люди обирають світло, а не війну”. З цих каналів почалося перехресні репости в інші групи.

До речі в одному ряду з роспропагадистами синхронно трудилася і Політіка страньі, передруковуючи їхні тексти і відео. 

Та цим не обмежилося: в хід пішли гарно зроблені листівки.

Вони були написані українською майже без помилок з “простим” закликом “Ми просто хочемо світло”(провідміняти світло таки не наважилися). Принагідно зазначимо, що росіяни вже розуміють, що навіть в Адєссє росмовні агітки будуть одразу викриті, як ворожі. 

 

В листівках задля емоційного впливу фоном використані жінки і діти. Тексти і вимоги “прості”, без жодних складних конструкцій на кшталт “примусимо владу до переговорів”. Все “простіше і радикальніше: “Ми просто хочемо світло. Режим Зеленого повинен впасти!”. Далі йде маніпулятивне “пояснення” взаємозв’язку цих двох речей: “Ми просто хочемо світло, а не вмирати на війні, розв’язаній кривавим клоуном у владі!”. Все за кремлівською методичкою: приберіть Зеленського і війні кінець. Та навіть тут пропагандисти хиблять: якщо листівки для цивільних, то в якій війні вони вмирають у тилу?. Певно від ракетних обстрілів. Але ж ці ракетні обстріли здійснює не Зеленський, а Путін, в чому зізнавався публічно. Як і ініціатором війни була не Україна.Та  для “простого рішення” і так піде. 

Інша листівка теж містить таку ж маніпулятивну тезу: “ХХІ століття, а українці змушені бути без світла!”. Пояснення причини в листівці нема, зате є “просте рішення”: “Цю владу настав час скидати! Виходьте на вулиці! Режим Зеленського має впасти!”. І знову “падіння Зеленського” має дивовижним чином одразу відновити всі зруйновані мережі. Чесніше було б написати звернення від імені Путіна, як писали від Гітлера: “скидайте свою владу, тоді ми припинимо обстріли”. 

Таких шаблонів листівок для поширення в одеських пабліках пропагандисти приготували кілька десятків. Також до листівок пропонувалися лозунги про Зеленського двома мовами і адреси груп, куди потрібно закидати листівки.

На щастя ці листівки широкого поширення не набули, електропостачання відновлюються, флешмоб знову провалився. Народ України знає причину своїх бід – це Росія, яка нищить в Україні все, до чого може дотягтися. А настирність, з якою останніми тижнями на всіх рівнях вкидають тезу “Винен войовничий Зеленський, який не хоче домовлятися”, свідчить про те, що Путіним був обраний саме шлях терору і гуманітарної катастрофи. Через неможливість перемогти воєнним шляхом. А терористичні атаки з Каспію можна продовжувати скільки завгодно довго, бо відповісти Україна симетрично поки що не може. Поки що.

//
Exit mobile version