//

«Той, хто не тримається за владу» – як Генпрокурор Луценко направив до «державної скарбнички» 90 млрд гривень, яких не має в офіційних звітах Держказначейства – Без Брехні

«Той, хто не тримається за владу» – як Генпрокурор Луценко направив до «державної скарбнички» 90 млрд гривень, яких не має в офіційних звітах Держказначейства

27 травня у ток-шоу «Свобода слова»  Генеральний прокурор України Юрій Луценко відзвітував про досягнення за три роки його роботи на цій посаді. Особливо вражаючими виглядали дані про «перемоги» у боротьбі з корупцією. Фахівці «БезБ» перевірили чи співпадають цифри, наведені чиновником із реальними. Як виявилось, пан Луценко, або не вміє рахувати, або професійно видає бажане за дійсне.

 

ТЕЗА 1: «В протидії корупції ми маємо на сьогоднішній день 2876 вироків по корупції. Не затримань, не передачі в суд – вироків».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА (з прихованою МАНІПУЛЯЦІЄЮ)

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

6 лютого 2019 року Генпрокурор України під час засідання комітету Верховної Ради оприлюднив результати роботи ГПУ за 2,5 роки.

У звіті за червень 2016 – грудень 2018 рр. вказано, що з 22 052 корупційних правопорушень до суду направили майже 5,5 тис. Із них вирок винесли 2 765 особам. За даними ГПУ, з початку 2019 року вирок отримали ще 140 корупціонерів. Разом це 2896 осіб, що навіть трохи більше за цифри, яку оприлюднив Юрій Луценко.

Такі ж дані наводить і Генпрокуратура. Однак, цікаво, що у 2018 році засуджених за корупційні правопорушення осіб було у двічі менше, ніж у 2017. Про це свідчить статистика, оприлюднена на сайті ГПУ.

При цьому фактів корупції викрито приблизно однакова кількість рівні, як і справ, скерованих до суду. В той же час, кількість засуджених осіб, як свідчить статистика, зменшилась. Але про це Юрій Луценко волів не згадувати.

 

ТЕЗА 2: «Всі разом, ця система у боротьбі з корупцією повернули 125 млрд. грн. до державної скарбниці із рук корупції. Якщо когось цікавить в твердій валюті – 4 млрд. долл…»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

6 лютого 2019 року Генпрокурор виступив на засіданні Комітету Верховної Ради України з доповіддю про результати діяльності прокуратури за червень 2016 – грудень 2018 рр. Під час оголошення звіту Юрій Луценко оприлюднив кількість коштів, повернутих державі за 2,5 роки.

Інфографіка показує, що це 112 млрд. гривень. Тобто з лютого по травень – за чотири місяці за словами Луценко вже спостерігається збільшення аж на 13 млрд грн!

У тезі, наведеній вище Юрій Луценко наголосив, що кошти, повернуті до державної скарбниці стосуються корупційних справ. Однак, статистика про надходження таких коштів за останні три роки говорить інше.

За законом всі вилучені (конфісковані) кошти / активи потрапляють на рахунки Держказначейства. Це єдиний державний орган, який займається урахуванням та розподілом подібних надходжень.

Згідно проаналізованих звітів Держказначейства України за 2016-2018 роки та I півріччя 2019 року, повернутих коштів від розкриття корупційних справ виявилося набагато менше.

Так, за 2016 рік до держбюджету повернули всього 165 тис. грн. Табл. 1  (Документ: Розділ I.Доходи)

За 2017 рік  – 29 млрд 559 млн. грн.  Табл. 2  (Документ: Розділ I.Доходи)

За 2018 рік –  майже 140 тис. 600 грн. Табл. 3  (Документ: Розділ I.Доходи)

За I квартал 2019 року – майже 1,5 млн. Табл 4  (Документ: Розділ I.Доходи)

Отже, за більш ніж три роки до державної скарбниці за статистикою Держказначейства надійшли майже 31 млрд. грн, а не 125 млрд., про які говорив Генпрокурор. Різниця у 94 млрд грн! Слід наголосити, що Генеральний прокурор використовує словосполучення «державна скарбниця». Проте, подібного органу, структури, установи у державі не існує. До того ж Луценко ні у оприлюднених звітах ні у своїх заявах не називаю офіційне джерело куди ж надійшли ці кошти! Якщо така подача випадкова – то це ближче до некомпетентності, якщо навмисна – до маніпуляцій.

В той же час, окрім коштів та майна, конфіскованого у корупціонерів, до доходів держбюджету зараховують гроші, отримані шляхом інших вилучень. Детальний перелік таких конфіскацій є у звітах Держказначейства.

Можна припустити, що Луценко врахував і ці кошти, і тоді будуть знайдені «міфічні 94 млрд грн».

Якщо врахувати конфіскацію коштів та майна за вказаними вище статтями, то разом виходить ще 467 млн. гривень (за 2016 – I півріччя 2019 рр.)

Таким чином, всі вилучені кошти та майно за останні три роки, поки Юрій Луценко займає посаду Генпрокурора України складають суму  31 млрд 467 млн. грн. Але ж і це ніяк не наближає реальну цифру до «переможної реляції» Генерального прокурора.  Залишається загадкою – куди були зараховані ці «міфічні» кошти, та чи існували вони в реальності, а не тільки у звітах того, хто не тримається за крісло.

 

Автор: Ірина Савенко

 

//
Exit mobile version