//

«Цеглина у стіні пропаганди». Як кремль використовує співзасновник рок-гурту Pink Floyd Роджера Вотерса – Без Брехні

«Цеглина у стіні пропаганди». Як кремль використовує співзасновник рок-гурту Pink Floyd Роджера Вотерса

Російська пропаганда 8 лютого ініціювала чергове беззмістовне засідання Радбезу ООН для розгляду питання «постачання зброї Україні». Ця ініціатива фактологічно немає під собою нікого ґрунту, проте мета недофедерації полягала зовсім в іншому – створити чергову потрібну для пропаганди картинку, показати, що «шановні люди на Заході» теж підтримують росію. Саме з цією метою представники ерефії запросили вже скандально відомого своїми проросійськими заявами  співзасновника рок-гурту Pink Floyd Роджера Вотерса. Він виступив по відед зв’язку.

Які пропагандистські наративи оголошував Вотерс з віртуальної трибуни ООН та як провалися ця чергова пропагандистська вакханалія – далі у матеріалі.

 

ПРОВАЛ ПРОПАГАНДИ

Вотерс з’явився на запрошення росії, яка ініціювала засідання Радбезу для розгляду питання постачання зброї Україні. У своєму зверненні він стверджував, що виступає від імені «приблизно чотирьох мільярдів братів і сестер», а також мільйонів учасників міжнародного антивоєнного руху, які «становлять величезну групу виборців».

Незважаючи на те, що Вотерс був запрошеним росією, він засудив вторгнення росії в Україну, але це російські пропагандистські ресурси у свої репортажах не показали і не поширили. Водночас – і саме це очікували у кремлі, запрошуючи відомого музиканта – він заявив, що росію на це нібито «спровокували», але хто саме він не уточнив (далі – пряма мова):

«Вторгнення російської федерації в Україну було незаконним. Я засуджую це найрішучішим чином. Крім того, російське вторгнення в Україну не було неспровокованим, тому я також рішуче засуджую провокаторів… Єдиний розумний курс дій сьогодні – закликати до негайного припинення вогню в Україні» http://surl.li/euaau

Посол України в ООН Сергій Кислиця у відповідь згадав слова однієї з найвідоміших пісень Pink Floyd – Another Brick in the Wall.

«Як сумно його колишнім шанувальникам бачити, як він погоджується на роль просто цеглини в стіні російської дезінформації та пропаганди», – сказав Кислиця.

Посол також згадав гігантську надувну рожеву свиню, яка фігурувала на багатьох концертах рок-гурту. Кислиця сказав, що здивований тим, що Вотерс не зробив так, аби ця свиня плавала в залі Ради безпеки ООН.

«Що це могло бути цього разу, містере Вотерс? Свині зі свастиками та серпом і молотом?», – спитав Кислиця.

Заступник посла США в ООН Річард Міллз визнав здобутки Вотерса як музиканта, але заявив, що він не компетентний говорити про контроль над озброєннями чи європейську безпеку.

Посол Албанії в ООН Феріт Ходжа також засудила музиканта, заявивши, що Вотерсу «пощастило опинитися в Нью-Йорку де він міг висловити свою думку, зокрема про російську агресію та про те, наскільки це неправильно». За його словами, якби він був у росії, «за те, що він сказав, він міг би вже бути під арештом».

ЦЕ НЕ «ПЕРШИЙ КАМІНЬ»

Слід нагадати, що Роджер Вотерс не просто так попав у поле зору російської пропаганди, яка активно використовує відомого музиканта, як авторитета для нібито демонстрації «своєї підтримки» на заході. Історія тягнеться ще з 2018 року.

У серпні 2018 року Вотерс заявив, що окупований Севастополь «дуже важливий для Росії і росіян», і Росія нібито «має права на це місто згідно із безліччю договорів і паперів». Він також назвав Революцію гідності «зміною влади в Україні, спланованою Вашингтоном» http://surl.li/euacz

Вірогідно з того часу музикант і попав у поле зору і на гачок російських пропагандистів.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року, Роджер Вотерс теж відзначився чисельними скандальними діями і заявами про війну.

У серпні 2022 року музикант хайопнув на критиці Байденв, звинувативши його у розпалюванні війни в Україін. Під час свого турне по США з шоу «This Is Not A Drill» Вотерс  показав знімки «військових злочинців». На одному з фото було зображено силует Байдена з підписом «Це лише початок». Ведучий CNN спитав у музиканта, що він мав на увазі. Він відповів: «Ну, він розпалює війну в Україні, по перше – це величезний злочин…» http://surl.li/euaha

Вже у вересні 2022 року, Роджер Вотерс написав відкритого листа, в якому заявив, що Захід «має припинити постачати зброю Києву». Як реакція на цей закид польське місто Краків оголосило його персоною нон-грата, і концерти Вотерса там були скасовані. http://surl.li/euaem

Того ж місяця він написав лист-повідомлення Олені Зеленські повідомлення, в якому закликав до «припинення бійні» в Україні, зокрема, розкритикувавши надання Заходом зброї українській армії. Вотер закликав зупинити «громадянську війну на сході» та визнати «автономію» Донецька й Луганська (вочевидь, маючи на увазі незаконні збройні угруповання «ЛНР» і «ДНР»). http://surl.li/euafn

У відповідь дружина президента вказала на те, що це росія почала повномасштабну агресію проти України і що в Україні зовнішня агресія, а не громадянська війна.

Але і на цьому Роджер Вотерс не вгамувався – на своїй сторінці у Facebook музикант оприлюднив лист-звернення до володимира путіна Він ще й написав відкритий лист путіну: «Мене все частіше просять написати вам, тож ось. По-перше, чи хотіли б ви, щоб ця війна закінчилася? Якби ви відповіли і сказали: «Так, будь ласка». Це одразу значно полегшить роботу. Якби ви вийшли і сказали: «російська федерація також не має жодних територіальних інтересів, крім безпеки російськомовного населення Криму, Донецька та Луганська». Це теж допомогло б…»

ВИСНОВОК

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізкий центр розслідувань” 

Ще по темі:

//
Exit mobile version