//

Циклічний фейк про магніт “від чіпа”, який розігнали ЗМІ – Без Брехні

Циклічний фейк про магніт “від чіпа”, який розігнали ЗМІ

Обережно, на всій території України спостерігаються магнітні дурні. Попит породжує пропозицію або Як поширення ЗМІ торішнього жарту про « магніт від чіпа » спровокувало справжнє шахрайство. 

Фейку про продаж магніту, який захистить від чіпу в вакцині виповнився рік.
І ось його знову витягли і розігнали. Постаралися як телеграм-канали, так і новинні сміттярки. І це призвело до неочікуваного наслідку. 

Жарт про продаж магніту від чіпа задумувався автором як мем. Він створив оголошення в ОЛХ про продаж “рятівного” магніту, який “знешкоджує чіп під час введення вакцини, адже заряджений структурованою водою”. Ну, ви зрозуміли, набір рандомних псевдонаукових фраз, щоб підкреслити, що це маячня. Оголошення, за словами автора, так і висить в неактивованих, адже ніякий чарівний магніт від чіпа він продавати не збирався.

 

Курва, в мій мем повірили! Запостив в олх ради прикола”, – зізнався пізніше в твіттері автор.

Після хвилі поширень  дієвість магніту швидко спростували і забули ще минулого року.

Але позавчора розгін фейку понісся з новою силою

Хоча починалося все з іронічного посту в тематичній групі, де цей магніт від чіпа пропонували, як альтернативу магнітній шапочці. Всім нібито було зрозуміло що це жарт. З таким же іронічним поясненням картинку о 23:00  перепостили в Твіттері. 

 

Та потім почався треш. Сумновідома сепарська украіна.ру, поширила новину про те, що на ОЛХ зараз з’явилося оголошення з магнітом, справжність якого вони не підтверджують і не спростовують.

Хоча гугл легко видає торішні новини з цією ж картинкою. Навіть пошук за зображенням не потрібен.

Далі, вже без натяку на жарт, підхопили телеграм-канали, на кшталт “Украіна в шокє». З них передрукувала чергова інформпомийка, а вже посилання на неї розганяють фейсбуком. 

Але і це ще не все. 

Потім за справу взялися журналісти “розслідувачі”, які заявили, що це аферисти на ОЛХ продають магніти. А оскільки оголошення на ОЛХ не знайшли, то роблять висновок, що шахраї вже когось надурили і тому оголошення видалене. 

Цю новину про шахраїв перепостили відоміші ЗМІ. Звісно ж знову без жодних перевірок, прикрившись посиланням на «змі».

Магніт новий, а фейк все той же

І кінець би цій нудній історії про якість журналістики, аж раптом увечері у фейсбуці починає фігурувати новий скріншот з олх про продаж магніту від чіпу. 

О пів на другу ночі цей скріншот підхоплює УНІНАН і видає разом з торішнім, в новині про нових шахраїв з олх. Походження свіжого скріншоту та самого оголошення на олх ніхто серед ночі не шукав.

Також взяли опис зі старого фейку і написали, що оголошення, певно, вже видалене, тому не знайшли.

А ми знайшли! І оголошення і автора 

І це окрема епічна історія :).

Звісно ж це було шахрайство, проте автор переконує, що його знайомі попросили продати магніт для видалення чіпа у тварин🤦🏼‍♂️. Просто забув вказати це слово в оголошенні, і навіть всім, хто йому писав на олх, це пояснював. Свою історію «продавець» нам підтвердив скріншотами.

 І ця історія – фейк. Але як кожен справжній фейк, має в основі трішки правди 

Отже, автор стверджує, що чіпи у собак тимчасові  і їх потрібно регулярно міняти. А щоб не робити вартісну операцію, можна використати, тададам, магніт з оголошення🤦🏼‍♂️. 

Так, дешеві несертифіковані китайські чіпи справді можуть виходити з ладу. За словами продавця спеціалізованого сайту, це може статися як через місяць, так і через рік. І тоді їх треба замінювати, бо дані не лише про собаку, а й про сам чіп, заносяться в програму, і їх звіряють при перетині кордону. 

Та вони не притягуються і не витягуються магнітом.

 Чіп – це завбільшки з рисинку циліндрик зі скляною оболонкою, який за кілька тижнів після введення обростає з’єднувальною тканиною. І вже його, не те що магнітом, а й пінцетом через розріз, легко не висмикнеш. 

А особливо, якщо на фото з оголошення – магнітна насадка для викрутки з аліекспрес🤦🏼‍♂️. 

 

А ще в оголошенні чітко зазначені “чіпи після вакцинації”, а такого навіть тваринам не роблять . Чіп вводиться спецшприцом, який, до речі, вже видавали за вакцину від Гейтса. І в тому шприці жодної рідини немає.

 

Висновок:

Отже, оголошення на олх після скарг на шахрая вимкнули. Цього разу це був не жартівливий фейк, а справді спроба шахрайства. Автор побачив, як несеться соцмережами та ЗМІ старий фейк і вирішив “задовольнити попит антивакцинаторів”. 

А ЗМІ вкотре показали, що, намагаючись наздогнати за кількістю переглядів соцмережі та месенджери, беруть за джерела ті ж соцмережі і не переймаються навіть банальною перевіркою. Забуваючи, що ЗМІ – це про відповідальність за поширену інформацію.

 

Автори:  Олекса Шарабура та Юлія Пухнаста

 

//
Exit mobile version