//

Циклічний фейк про вбивство уявної вбивці Дугіної – Без Брехні

Циклічний фейк про вбивство уявної вбивці Дугіної

По поширенню росіянських фейків гарно видно, хто ретранслює це в Україні. А позаяк вони жеруть російське без розбору, не піддаючи жодному сумніву, то потім і виходить, що публікують навіть очевидні фейки. Та цього разу попалася не лише страною.юей, а й роспропагандисти, як той Уроборос, ухопили самі себе за хвоста. 

 

МЕСЕДЖ. Сьогодні офіційні тг-канали ТАСС та РІАНовості видали “сенсаційну новину:  “Підозрювана росіянами у вбивстві Дугіної Дар’я Вовк була знайдена в ліжку мертвою, з 17 ножовими пораненнями та запискою у руці”.

Посилаються на якесь австрійське видання exxpress.at

Стаття такого змісту в цьому виданні справді існує. Не будемо детально зупинятися на політичних вподобаннях засновників газети та скандальній біографії головного редактора, скажемо лише, що цю газету позиціюють як таблоїд, тобто жовту пресу. Навіть засновники називають її  «висококласним бульваром»

Отже, о 8:28 в австрійському таблоїді  в рубриці Політика виходить стаття з відверто неправдивим заголовком: 17 ножових поранень: вбивця у справі про вбивство Дар’ї Дугіної нібито мертвий”.

Вже з заголовка зрозуміло, чиї вуха стирчать з замовлення цієї статті. Дар’я Вовка названа вбивцею. Навіть росіянські спецслужби називають її лише підозрюваною. Щоб оцінити жовтизну та упередженість статті варто дати кілька цитат. 

“Кажуть, що молода жінка з вражаюче великими губами, збільшеними гіалуроновою кислотою, проходила навчання в українській армії, у неї є дванадцятирічна донька, і вона, як кажуть, їхала з нею на Mini Cooper на фестиваль народної музики поблизу Москви. Там вона підготувала все, щоб підірвати Toyota Prado відомого російського націоналіста і колишнього радника президента Олександра Дугіна”. 

На підтвердження цього тексту додають підробне посвідчення Нацгвардії з фото та на ім’я пропагандистки Симоньян, яке зробив Антон Геращенко, щоб показати недолугість російської версії про “слід Азову”. Австрійці навіть не розбиралися, про кого ця фальшивка, просто повторили, що це посвідчення називають фальшивим. 

Дугін ніякий не “відомий російський націоналіст”, він фашист-імперець, відомий у вузьких колах своїми спробами псевдонауково через “власну філософію” обґрунтувати необхідність примусового відновлення Євразійського (радянського) союзу. Радником президента ніколи не був, в кінці 90-х був радником Голови Держдуми росії. 

Окрім того, в статті брешуть, що Дугін на власні очі спостерігав, як його донька згоріла заживо. Насправді ж Дугіна випала з автомобіля, який загорівся значно пізніше моменту її смерті. 

Тепер щодо самого “вбивства вбивці” – Дар’ї Вовк. Тут джерелом експресс називає …неназвані телеграм-канали. А на підтвердження демонструє шматок затертої фотографії. Насправді це фото з місця вбивства москвички, яку ще у 2020 році вбив наречений. Його давно спіймали, у 2021 році засудили і він вже встиг навіть рік відсидіти. Ця історія була доволі гучною у росії та особливо москві. Але росіянські ЗМІ, які писали про цю історію, не стали перевіряти походження фото, їх навіть нічого не засмутило в джерелі інформації “телеграм-канали”.

 

Та роспропагандисити попалися на свою ж брехню: замовили в австрійському таблоїді брехливу версію вбивства Дугіної, з фейковим фото “вбивства вбивці” і джерелом в “тг-каналах”, а потім поширили у себе в тг-каналах це як правдиву новину. Адже про нацистів Азовців будь-яка маячня зійде за правду. 

Коли ж історію фото було розкрито, деякі змі почали відбрехуватися, про “можливо фейковість” новини, про “непідтверджені джерела”.

 

У “української” страни.юей це виглядало особливо комічно: новина “про вбивство Вовк” йде одразу поруч з новиною про те, що це фейк. 

 

//
Exit mobile version