Британцям, які прихистили у себе українців після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року, почали приходити листи з вимогою надати персональні дані біженців. При чому йдеться лише про чоловіків призовного віку.
Листи, який отримують британці, використовується логотип Департаменту у справах громад та місцевого самоврядування Великої Британії (DLUHC) і на ній стоїть нібито підпис його керівника Майкла Гоува. Про те це підробка http://surl.li/etkvj
Повідомлення адресоване приймаючим сім’ям – від них вимагається поділитися особистою інформацією про українських біженців. Нібито відповідно до запитів посольства України у Великій Британії одержувач повинен передати особисті дані будь-яких українських гостей чоловічої статі та старших 18 років. У листі також зазначається, що біженцям необхідно відвідати посольство для уточнення персональних даних.
У відповідь на це, в департаменті заявили, що лист є підробкою. Текст також містить орфографічні та граматичні помилки та неправильну електронну адресу.
«Нам відомо про фальшиві листи до господарів Homes for Ukraine, які поширюються в соціальних мережах. Це не з департаменту. Для отримання додаткової інформації про те, як ми зберігаємо та збираємо дані, можна відвідати наш офійціний сайт», – зазначається у Twitter департаменту. http://surl.li/etkvf
Лист, надрукований на британському урядовому бланку, який вимагає від приймаючих українських біженців поділитися особистою інформацією про своїх гостей, поширювався в Інтернеті, але відповідний урядовий департамент заявив, що лист є підробкою
Крім того, у листі є численні орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки, як-от «governmen» замість «government», а також речення: «Embassy of Ukraine inquiry to the UK governmen on precising the Ukrainian refugee status». У листі також вказано контактну електронну адресу, якої не існує.
Нагадаємо, що це вже не перший випадок таких фальсифікацій у країнах Європи. Всі вони – частина інформаційно-психолоічної спецоперації кремля по поширенню паніки серед українців за кордоном, створення соціальної напруги між біженцями та місцевими громадянами, формування негативного ставлення до української влади.
Такі випадки були зафіксовані і викриті спецслужбами у Польщі, про що ми писали у своєму матеріалі (http://surl.li/etqby).
Фейкові листи про прохання розшуку і депортації українських чоловіків розсилалися начебто від імені українського МЗС і у різні владні структури Литви і Латвії (про це у матеріалі за посиланням: http://surl.li/ethbr).