//

Українська чи російська: як ще чинний нардеп Вадим Рабінович маніпулював Законом про мову – Без Брехні

Українська чи російська: як ще чинний нардеп Вадим Рабінович маніпулював Законом про мову

14-го серпня під час Погоджувальної ради сталася перепалка між членом партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадимом Рабіновичем та керівником партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим за участі представниці партії «Європейська солідарність» Ірини Геращенко. Причиною стали виступ Вадима Рабіновича російською мовою.

ТЕЗА 1. Ірина Геращенко:

Вадим Рабинович: 

Дмитро Разумков:  

Вадим Рабінович: 

Дмитро Разумков: 

Вадим Рабинович: 

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Член партії «ОП-За Життя» Вадим Рабінович наголошує, що у законах немає пункту, щодо виступу депутатів українською мовою. В свою чергу голова погоджувальної ради Дмитро Разумком звернув увагу депутата на ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України». У  Розділі I, ст. 2, п.3 сказано, що мовою роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб є державна мова. Ст. 73 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» регулює проведення засідання Погоджувальної ради. А отже, це засідання відноситься до сфери діяльності Верховної Ради. І до засідання Погоджувальної ради можна застосувати цей закон.

Крім того, застосування державної мови представниками органів державної влади передбачене ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Зокрема, ст.1 п. 7 Розділу I Закону обов’язкове використання державної мови, якою є українська, на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом. Згідно ст. 6 Конституції України, до органів державної влади входить законодавча, виконавча та судова гілки влади. Ст. 75 Конституції України, говорить, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент. А до складу Верховної Ради України VIII скликання входить народний депутат Вадим Рабінович. Щодо здійснення повноважень, то ст. 80 КУ предебачає, що повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради України. Парламент VIII скликання, в свою чергу припиняє достроково свою діяльність в день 1-го засіданняв Верховної Ради України наступного скликання.

Отже, чинний народний депутат парламенту VIII скликання Вадим Рабінович, перебуваючи на Погоджувальній раді, здійснював свої повноваження як представник органу законодавчої влади. Депутат мав рацію, коли говорив, що в законі про мову не вживається слово «депутат» у визначення використання ним державної мови при здійснення повноважень. Однак, Вадим Рабінович не врахував, що під формулюванням про використання української мови органами державної влади та органами місцевого самоврядування мається на увазі вживання державної мови і депутатами під час здійсненні своїх повноважень.

 

Автор: Ірина Савченко

//
Exit mobile version