//

УПЕРЕДЖЮЄМО ЧУТКИ І ДЕЗІНФОРМАЦІЮ – об’яви на будинках з «Законом про мобілізацію» – це не оголошення нової мобілізації – Без Брехні

УПЕРЕДЖЮЄМО ЧУТКИ І ДЕЗІНФОРМАЦІЮ – об’яви на будинках з «Законом про мобілізацію» – це не оголошення нової мобілізації

Останніми днями на житлових будинках у місті Києві на дошках оголошень з’явилися «оголошення», роздруковані на листках паперу А4, у шапці яких фігурують ті чи інші назви районних центрів Комплектування (у розмовному – воєнкоматів). Оголошення містять печатку та підпис уповноваженої особи Центру. Тому воно виглядає як офіційний документ. Зміст листівок – цитування «Закону України про мобілізаційні заходи».

Такі «оголошення» викликало появу чуток, що про нової хвилі початок мобілізації. Це не відповідає дійсності – пояснюємо чому.

 

У КМВА додають, що об’яви на під’їздах будинків це просто інформування населення про те, що мобілізаційний процес в країні триває та нагадування для тих, кому вже були вручені повістки, з’явитися до військкомату.

«Районні в місті Києві територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) на виконання указу президента України «Про введення воєнного стану в Україні»”, про «Загальну мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мають право доводити до громадян інформацію про планові заходи. Це звичайна робота ТЦКСП. Не варто сприймати такі оголошення в іншому контексті. Все в межах законодавства і компетенції ТЦКСП», – розповіли в пресслужбі Київської міської військової адміністрації http://surl.li/emjaa

Крім того в оголошення міститься пояснення по окремих пунктах нового порядку обліку військовозобов’язаних. Кабмін ухвалив новий порядок організації та ведення військового обліку в Україні, ним передбачено низку нововведень. Про це свідчить ухвалена ще 30 грудня 2022 року постанова під № 1487. Документ було оприлюднено 3 січня 2023-го. http://surl.li/egtrz

Серед нововведень є, наприклад, такі позиції. Тепер військовозобовʼязані можуть передавати дані військкоматам через «Дію», зокрема під час зміни місця проживання.  Зазначимо, що на військовий облік почнуть брати із 16 років (раніше було із 17).

Крім того, у 2023 році приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного зможуть лише після надання військового квитка, або після постановки на військовий облік. А усі центри зайнятості тепер будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Документ також покладає на керівників підприємств обов’язок сповіщати працівників про призов. Співробітники військового комісаріату тепер зможуть робити побудинковий обхід після отримання офіційного дозволу від мера, сільського чи селищного голови.

Вести військовий облік військовозобов’язаних українців, які після 24 лютого виїхали з України, будуть дипломатичні відомства. Вони також мають сприяти поверненню таких громадян до нашої країни.

Також військовий облік поділили на загальний і спеціальний. До першого належать військовозобов’язані, в яких немає броні, до спеціального – ті, в яких є бронь.

Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026-го року. (з додатками документу можна ще за цим посиланням: http://surl.li/emjbh

Тож, ще раз звертаємо увагу на оперування офіційною інформацією. Крім того, попереджаємо, що пропаганда може поширювати дезінформацію і фейки, про такий спосіб комунікації, видаючи це за 10-ту, 20-ту хвилю мобілізації в Україні.

 

Матеріал підготовлено виданням “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

//
Exit mobile version