//

В містах Донецької області представники місцевих органів влади маніпулюють питанням щодо компенсування пільг на безоплатний проїзд – Без Брехні

В містах Донецької області представники місцевих органів влади маніпулюють питанням щодо компенсування пільг на безоплатний проїзд

Внесений Урядом пакет законів, який супроводжував проект Бюджету на 2016 рік, перекладав забезпечення компенсування пільг на безоплатний проїзд на місцеві бюджети. Не маючи точних даних про кількість таких осіб в міському та приміському транспорті, багато міст просто не включали компенсацію пільгового проїзду в свій бюджет. Відповідно, немає бюджету – немає компенсації.

Згодом Український Парламент викреслив запропоноване Урядом положення, але питання щодо компенсування пільг на безоплатний проїзд залишилося не врегульоване.  І саме цим дуже часто маніпулюють представники місцевої влади.

 

МЕСЕДЖ 1: «На місцевому рівні не можливо відмінити або змінити умови надання пільг, які надані на державному рівні».

МЕСЕДЖ 2: «У подальшому «Картка краматорчанина» буде єдиним обов’язковим документом для пільгового проїзду в міському громадському транспорті»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В останні роки пластикова карта городянина стала дуже популярною, і в деяких великих містах нашої країни вона зі змінним успіхом вже впроваджується. Мета такої карти – ідентифікувати клієнта і допомогти йому оплатити послуги, які надає місто – комунальні, транспортні тощо. Наразі і в Краматорську триває масштабна компанія по оформленню  «Картки краматорчанина» (рішення Краматорської міської ради від 25.07.2018 № 41/VII-368 «Про запровадження в м. Краматорську багатофункціональної електронної пластикової картки «Картка краматорчанина»»).

В роз’ясненні, яке офіційно надали в Краматорському відділі транспорту, зв’язку та енергетики, зазначено наступне:

«Пасажири пільгових категорій, які ще не встигли отримати «Картку краматорчанина», продовжують здійснювати проїзд на підставі дійсного посвідчення.

Але у подальшому «Картка краматорчанина» буде єдиним обов’язковим документом для пільгового проїзду в міському громадському транспорті (дата буде визначена додатково окремим рішенням виконкому)».

Тобто саме міська влада Краматорська підкреслює, що сама визначає, хто буде користуватися правом пільгового проїзду, виходячи з фінансових можливостей бюджету міста, а кому доведеться платити.

В той же час в місті Маріуполь місцеві мешканці, які щодня на роботу їздять  забитим пільговиками громадським транспортом, захотіли змінити дану ситуацію за допомогою впровадження платного проїзду для пенсіонерів в період з 6:00 до 9:00 і з 17:00 до 20:00. Відповідну петицію було розміщено на сайті міської ради Маріуполя.

Відповідь від виконавчого комітету Маріупольської міськради розміщена на Єдиній системі міських петицій.

«На теперішній час склалася складна ситуація з питання пільгових перевезень не тільки у місті Маріуполь але й по всій території України. Гарантовані законодавством пільги фінансово не забезпечені державним бюджетом у 2016 році, а також у 2017 році. У місті Маріуполь проживає близько 578 000 громадян з урахуванням внутрішньо переміщених осіб. З них громадяни пільгової категорії 197 000, у тому числі     164 000 пенсіонерів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354, пенсіонерам за віком надано право безоплатного проїзду у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах. Таким чином, на місцевому рівні не можливо відмінити або змінити умови надання пільг, які надані на державному рівні».

Тобто має місце маніпуляція питанням про пільгові перевезення. В Краматорську активно впроваджують «Картку краматорчанина» і задля досягнення цілі підкреслюють, що саме цей «пластик» буде єдиним документом, яким можуть скористатися пільговики. Про право безкоштовного проїзду, яке гарантує пенсіонерам та інвалідам Держава – ані слова.

В Маріуполі – навпаки.  Міська влада не бажає вирішувати конфліктне питання і посилається на неможливість впроваджувати якісь зміни в умовах надання пільг на безкоштовний проїзд.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

//
Exit mobile version