//

“Перешли повідомлення 20 друзям” – черговий шахрайський ФЕЙК про подарунки від відомої торгівельної мережі – Без Брехні

“Перешли повідомлення 20 друзям” – черговий шахрайський ФЕЙК про подарунки від відомої торгівельної мережі

Чергове шахрайське фейкове “повідомлення про подарунок” розійшлося у месенджері Viber. Чому саме у Viber? Бо цей месенджер є найпопулярнішим мобільним онлайн-додатком для дзвінків і обміну повідомленнями в Україні: за даними Kantar TNS на січень 2021 року Viber був встановлений на 97% смартфонів українців.

Читачі “Без Брехні” повідомили, що з 16 вересня 2021 року їм почали надходити у Viber повідомлення про подарунок нібито від «Епіцентру». Та на жаль, це був  шахрайський фейк, мета якого – виманювання коштів у довірливих громадян.  

 

ПЕРЕВІРКА

По-перше, одразу зазначимо, що це не рекламний матеріал на честь «постраждалого» «Епіцентру» – дай Боже нам всім, як його «постраждалим» власникам. Тому, надалі будемо по тексту називати його просто – будмережа.

По-друге. Будмережа 16 вересня 2021 року повідомила користувачам, що «за допомогою розсилок поширюється неправдива інформація про різні розіграші. Звертаємо вашу увагу, що в мережі НЕ ПРОВОДИТЬСЯ подібна акція! З усіма поточними акціями в мережі можна ознайомитися на офіційному сайті»

По-третє. Шахраї  через Viber повідомлення про подарунок надають посилання на невідомий сайт (схожий на будмережівський), а далі відбувається перша маніпуляція: «для отримання подарункового купона Вам необхідно виконати одну умову − поділитися посиланням з 20 друзями або 5 групами використовуючи Viber і тільки після цього кнопка «Продовжити» стане активною».

Viber попереджає

Таке пересилання інформації має назву «ланцюгове повідомлення». На офіційному сайті Viber вказано, що «ланцюгові повідомлення» зазвичай містять посилання на шкідливі матеріали і прохання переслати лист вашим контактам. Наприклад, вас можуть переконувати, що ви виграєте приз, якщо перешлете повідомлення, або що ваш обліковий запис буде заблокована, якщо ви цього не зробите. Якщо ви отримали таке повідомлення, НЕ клікайте на посилання в ньому і не пересилайте його.

Як саме видурюють гроші

Після виконання умови по пересиланню «листів щастя» користувачу надаються три спроби, щоб “виграти” приз – 1000, 2000 або 5000 гривень. Елемент рулетки та “перемоги” введено для присипляння пильності. Після виграшу потрібно лише натиснути на QR посилання, де вам запропонують ввести контакти та дані банківської картки, включно з СVC кодом… І тут гроші вже знімають з вашої карти, а не присилають, як приз.

Шахраї скористалися популярністю будмережі і тим, що вона справді часто проводить акції. Проте, повідомлення про них публікується на  офіційній сторінці, та офіційних сторінках у соціальних мережах і месенджерах.

Тому, ще раз наголошуємо:

 

Авторка. Каріна Богодьорова

//
Exit mobile version