//

Від «бойових птахів» до атак сарани – російська пропаганда реанімувала фейки про «біологічну зброю» – Без Брехні

Від «бойових птахів» до атак сарани – російська пропаганда реанімувала фейки про «біологічну зброю»

Російські телеграм-канал знов вдаються до абсурду – розганяють фейки про розробку Україною біологічної зброї. Генерал-лейтенант Ігор Кирилов зазначає, що в нібито в інтересах американського воєнного відомства через український науково-технічний центр реалізувався проєкт Р444. Його мета – вивчити умови неконтрольованої передачі пташиного грипу. Росія називає ці дослідження “воєнно-біологічними”. Але згодом пропаганда поширили вкид ще і про спеціально виведену сарану. Далі – про нові нісенітниці пропаганди у матеріалі.

 

Генерал-лейтенант Кирилов стверджує, експерименти проводить на території біосферного заповідника “Асканія-Нова”, що у Херсонській області. Оцінювались умови, за яких хвороба набувала неконтрольованого поширення, могла заподіяти економічну шкоду, створити ризики продовольчій безпеці.

Такі дані рф начебто взяла з архівних документів, вилучених з ветеринарної лабораторії на Херсонщині. Вказують, що співробітники заповідника до 2022 року відбирали та передавали за кордон біологічний матеріал перелітних птахів. Також документи начебто підтверджують масову загибель птахів на території заповідника в 2021 році через пташиний грип.

Кремлівські ЗМІ швидко підхопили вкид. І встигли звинуватити Україну у розповсюдженні штаму пташиного грипу в рф http://surl.li/hopld

Сьогодні «РИА Новости» оприлюднили черговий фейк, героями якого стала «бойова сарана». рф звинуватила Україну у використанні цих комах задля знищення посіві в ЛНР та росії.

На відео, що оприлюднило  “РИА Новости” військова армії рф  демонструє «секретні документи» у вигляді папірця, який вони знайшли нібито на позиціях ЗСУ у захопленій Станиці Луганській. У ньому ще у 2019 році українську бригаду прохають супроводжувати товар з Вашингтонського дослідницького університету в Міссурі на територію Луганського облрибкомбінату. І нібито лабораторія цього університету займалась виведенням бойових комах і ставила експерименти над сараною в “саперній справі”. Далі жінка прямує ангаром і вказує на велику кількість тирси з піском – це субстрат для розвитку личинок сарани або для якогось їхнього зберігання, поки вони не потраплять у поживне середовище. Потім “випадково” знаходить крила сарани.

Цитата: «Из селитры делались дымовые шашки, которые создавали плотный барьер, чтобы саранча не летела по ветру. Местные жители говорят, что сначала саранча не летела. В направлении той ручейки она еще пешком вышла. То есть сначала не летела, а когда начали все курить – она поднялась и начала лететь в сторону «ЛНР» и России».

В сторону росії вже летіли бойові птахи, комарі, кажани, а тепер і сарана. Звісно, такі вкиди є абсолютним безглуздям.

У листопаді минулого року постпред рф у Радбезі ООН заявив, що окупанти начебто виявила в Україні безпілотники, які можуть “розповсюджувати комарів, заражених небезпечними вірусами”. В свою чергу посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд відповіла, що ці заяви бездоказовими вигадками, як і всі інші, що стосують розробкою в україні біологічної зброї спільно з США  http://surl.li/hoyeo.

Цитата: «Україна не має програми біологічної зброї. Сполучені Штати не мають програми біологічної зброї. Немає українських лабораторій з біологічної зброї, які б підтримували США», – сказала Томас-Грінфілд.

Натомість українські вчені дійсно співпрацювали із закордонними колегами, однак не над розробкою біологічної зброї, а над  протидією спалахів таких інфекційних та небезпечних хвороб, як пташиний грип http://surl.li/hopnn. Такі дослідження – необхідна практика, яку проводять час від часу, заявляють у ВООЗ.

Співробітництво стартувало ще у 2005 році. Українське МОЗ тоді уклало з Міноборони США угоду про співпрацю у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані під час розробки біологічної зброї http://surl.li/hoqvj Суть угоди — протидія загрозі спалахів небезпечних інфекційних хвороб. Міноборони США може допомагати МОЗ України проводити дослідження, виявляти небезпечних біологічних агентів, контролювати використання небезпечних патогенів тощо. Цей договір доступний для перегляду. У ньому не йдеться про будь-які “військово-біологічні програми” чи залучення потужностей Міноборони України.

Нещодавно представники установи заявили про запуск глобальної мережі для виявлення та запобігання поширенню загроз інфекційних захворювань http://surl.li/hoqgu Міжнародна мережа спостереження за патогенами (IPSN) планує покращити систему збору та аналізу зразків. Ці дані використають  для прийняття рішень у сфері охорони здоров’я та поширення цієї інформації в інших колах.

ВИСНОВКИ

 

//
Exit mobile version