//

Вкид пропаганди про український план диверсії на трубопроводах північних потоків. – Без Брехні

Вкид пропаганди про український план диверсії на трубопроводах північних потоків.

Російські ресурси передрукували текст західних медіа про те, що підрив газопроводів “Північний поток” і “Північний поток-2” – справа рук керівництва України. У поширених дописах використовується низка аргументів, які є маніпулятивними та підігрують російським наративам пропаганди. Про це далі у матеріалі.

 

Першоджерелом інформації є поважне американське видання – The Washington Post .Цим і маніпулює  І,  російська пропаганда. Проте оригінальний текст також маніпулятивний, тож росіяни просто написали напряму те, на що американські журналісти наполегливо натякали.

Власне, ідеться про черговий із документів, які пов’язують із витоком Тейшейри. Журналісти The Washington Post твердять, що отримали від одного зі співбесідників американського військовослужбовця на Дискорді копію звіту розвідки однієї із європейських країн, який передали ЦРУ. Американська розвідка після цього нібито поширила документ серед інших європейських країн.

Аде згідно із “планом”, про який ідеться у публікації, шість українських диверсантів, підзвітних безпосередньо Валерію Залужному, мали винайняти приватне судно і підірвати одну із гілок Північного потоку після щорічних морських військових навчань США та європейських військових у Балтиці. Втім, у вказаний термін підриву не відбулося, а план нібито був поставлений на стоп із невідомих причин. Але, твердять журналісти, диверсія, яка відбулася у вересні 2022 року, дуже схожа на цей план – але підірвано більше ниток газопроводу, змінено порт виходу судна тощо.

Зауважимо, що початкове джерело документу, про який пишуть журналісти – анонімний користувач Дискорду, що саме по собі вже робить витік максимально ненадійним. Журналістський текст щодо цього плану не містить жодного офіційного коментаря: у США від них відмовилися, в Україні запит просто проігнорували, а коментарі від європейських співрозмовників анонімні настільки, що взагалі незрозуміло, хто їх давав.

Маніпулятивність статті посилюється натяками і прямими, але непідтвердженими звинуваченнями України в інших диверсіях – відкладеній, а потім таки проведеній атаці дронів на Москву, а також вбивстві Дар’ї Дугіної. Про нього пишуть так: “Західні посадовці кажуть, що дали зрозуміти Зеленському, що вважають відповідальними оперативників його уряду”. Знов посилання на неназваних посадовців і непідтверджені розмови.

Що ж до підриву Північних потоків, то, за твердженням видання, наразі немає жодних доказів причетності до нього росіян. Європейські (знов неназвані!) офіційні особи у низці країн (також неназваних) нібито дійшли мовчазного висновку, що винна Україна, а на зустрічах європейських і натівських високих чинів є таке собі непроголошене правило “Не згадуй Північний поток”.

Як бачимо, американські журналісти, посилаючись на повністю анонімні джерела, прагнуть створити враження численних українських спецоперацій за межами країни, які нібито замовчуються союзниками. Єдине, чим їх текст відрізняється від російської переробки – The Washington Post жодного разу таки не вказують прямим текстом, що було реалізовано саме український план і саме українцями. Втім, роблять все, щоб читач зробив цей висновок самостійно.

 

//
Exit mobile version