//

Володимир Зеленський вдався до маніпуляцій в алегоріях про ситуацію з видачою російських паспортів мешканцям ОРДЛО – Без Брехні

Володимир Зеленський вдався до маніпуляцій в алегоріях про ситуацію з видачою російських паспортів мешканцям ОРДЛО

Буквально через декілька днів після другого туру президентських виборів в Україні, Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав скандальний указ про надання українцям, що знаходяться на території ОРДЛО російських паспортів за спрощеною процедурою. У відповідь на це, ще не інавгурований президент України Володимир Зеленський опубікував пост на офіційній сторінці у фейсбук. Журналісти «БезБрехні» знайшли маніпуляції у твердженнях політика.

ТЕЗА 1: «…ми чудово знаємо, що російський паспорт надає насправді. Це право бути заарештованим за мирний протест»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Володимир Зеленський в алегоричній формі говорить, про утиски та затримання громадських активістів, які час від часу протестують проти Путінського режиму, натякаючи на право російських правоохоронних органів заарештувати активістів, які висловлюють свої думки за допомогою мирної акції протесту. Де факто – Зеленський не далекий від істини. Де юре –  вдається до маніпуляцій.  Законодавством Російської Федерації передбачено проведення мирних акцій протесту, пікетів, мітингів та інших зібрань.  Тим не менш, останнім часом російські ЗМІ «кричать» про рекордну кількість затриманих мітингарів, які виступають проти корупції, влади, або в підтримку інших громадян РФ. Арешти обгрунтовують як порушення закону. Частіше за все це «порушення встановленого порядку організації або проведення мітингу» та «непокора законному розпорядженню співробітника поліції». Деякі арешти визнано незаконними через відсутніть підстав для затримання та порушення процедури покарання.

Тобто, наявність російського громадянства зовсім не означає як прямий  наслідок арешт під час акції протесту. Це окремі випадки, хоча часто й доволі поширені, але не масові і не охоплюють всіх активістів та мітингарів.

 

ТЕЗА 2: «Це право не мати вільних та конкурентних виборів»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Натякаючи на «непрозорість» президентських виборів РФ Володимир Зеленський також вдається до маніпуляцій.

Дійсно, вибори РФ викликають сумніви. Починаючи з 2000 року Російську Федерацію очолює Володимир Путін. Винятком стали 2008-2012 роки, коли до влади прийшов Дмитро Медведєв – політик, який працював з Путіним з 1990 року, а в 2004 очолював його передвиборчий штаб. Відповідно до законодавства РФ, балотуватися втретє поспіль Путін не міг. Президентом був обраний Медведєв, який на пост очільника держави вдруге балотуватися відмовився, заявивши про намір «обмінятися з Путіним місцями». Тобто, знову обійняти посаду прем’єр-міністра, а Путін повинен знову повернутися до «керма» держави.

Напередодні чергових виборів зародився Протестний рух, який продовжувався протягом 2 років (2011-2013). Незважаючи на масові акції проти фальсифікації голосувань на користь кандидатури Путіна, відсоток виборців політика у 2012 становив 63,60% – це 45 602 075 чоловік.

Протести організовують і до сьогодні.  Тим не менш, матеріалів, які б документально підтверджували причинно-наслідкові зв’язки між російським громадянством та фальсифікацією виборчого процесу немає.

 

Автор: Артем Листопад

//
Exit mobile version