//

Ворог розгорнув ІПсО, спрямовану на підрив довіри до Нацбанку – Без Брехні

Ворог розгорнув ІПсО, спрямовану на підрив довіри до Нацбанку

Навесні цього року у соцмережах набагато зросла кількість «вкидів» роспропаганди, що мають на меті підірвати довіру українців до Нацбанку та нівелювати його роботу з підтримки макрофінансової стабільності.

Зокрема, на днях російські та проросійські телеграм-канали поширили повідомлення такого змісту: «Через те, що економіка України перебуває в критичному стані, прихована інфляція в країні залишається на місці. І хоча влада штучно стримує ціни на базові продукти, щоб не спровокувати соціальний вибух, проблеми в економічному секторі наростають».

Далі додавалися неправдиві дані про продовження грошової емісії в Україні, недостатню кількість податків, які не відповідають витратам, збільшення відсотка «непрацюючих» кредитів, проблеми з виплатою воєнних пенсій тощо.

Це схоже на сплановану  дискредитаційну кампанію Нацбанку. Хто за цим стоїть – далі у матеріалі.

 

СПРОСТУВАННЯ

По-перше, інформація, яку поширили телеграм-сміттярки, розрахована на читачів, які не особливо цікавляться актуальними новинами економіки, а отже – не розбираються в темі. Тож фейкороби навіть не редагують свої старі вкиди – на скріні нижче вказана некоректна дата (июнь, коли повідомлення опубліковане в кінці квітня).

По-друге, цей та інший фейки є частиною дискредитаційної кампанії (ІПсО) НБУ та української влади загалом. Тому що в таких повідомленнях відстежується відсутність фактажу, посилання на суб’єктивні судження, емоційність, популізм тощо.

Черговий виток ІПсО ворог розгорнув, тому що команді Нацбанку вдалося забезпечити стабільність роботи банківської системи під час війни. І з 1 січня Національний банк разом з Мінфіном забезпечують беземісійне фінансування потреб Сил оборони України. А це вже позитивно відзначилось на вповільненні інфляції та стабілізації курсу.

І найголовніше – Нацбанк зміг активізувати заходи, що спрямовані на послаблення спроможності Росії фінансувати повномасштабне вторгнення.

ВИСНОВОК

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець”

//
Exit mobile version