//

Вплив через політтехнології: Чи погрожувала «команда» президента Зеленського автору скандального відео тюрмою, не дочекавшись вироку суду? – Без Брехні

Вплив через політтехнології: Чи погрожувала «команда» президента Зеленського автору скандального відео тюрмою, не дочекавшись вироку суду?

На офіційній фейсбук-сторінці команди Президента Володимира Зеленського 25-го липня опублікували пост, у якому згадали про відеоролик, де тоді ще майбутнього Президента збиває вантажівка. У пості повідомили, що поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.346  ККУ «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча». І написали, що стаття передбачає обмеження чи позбавлення волі на строк до 5-ти років. Ми вирішили перевірити, чи справді автор ролику може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

 

МЕСЕДЖ 1: «Провокаційне відео з вантажівкою розмістив у себе телеграм-канал експрезидент Порошенко».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Змонтоване відео виклали на телеграм-каналі, який команда Зе пов’язує з колишнім Презентом України Петром Порошенко. У своєму зверненні 7-го квітня тоді ще голова держави закликав українців приєднатись до сайту команди кандидата у Президенти. Зараз цьому сайті є посилання на офіційний телеграм-канал під назвою “Європейська солідарність”, який також представляє команду Порошенка. У нинішнього президента ж заявляють про існування ще одного каналу, посилання на який начебто приходить після реєстрації на сайті тодішнього кандидата у Президенти Петра Порошенка. Про це писала “Українська правда”.

Однак, дійсних фактів щодо приналежності цього телеграм-каналу до команди Петра Порошенка наразі немає. Скоріш за все телегра-канал був створений на період передвиборчої кампанії кандидата. У штабі Петра Порошенка тоді відхрестилися від ролика і заявили, що не причетні до його створення. В організації «Європейське майбутнє України», на телеграм-каналі якої і був вперше опублікований ролик, повідомили, що відео не монтували. Його начебто перепостили з однієї з фейсбук-сторінок.

 

МЕСЕДЖ 2: «Скандальне відео було змонтовано «людьми» Порошенко»

ВЕРДИКТ: БЕЗ ВЕРДИКТУ – достовірна фактична перевірка в даний момент не можлива

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Як вже зазначалося вище, в організації «Європейське майбутнє України» (на телеграм-каналі якої і був вперше опублікований ролик) заявили, що відео не монтували, а просто, начебто перепостили з однієї з фейсбук-сторінок.

 Нині канал «Європейська майбутнє України» недоступний. Тож твердження, що відео з вантажівкою розмістив у себе на телеграм каналі екс-президент нині перевірити не можна. Зараз на офіційних джерелах та ресурсах колишнього очільника держави цього ролика не має. І доказів, що пропрезидентський телеграм-канал напряму пов’язаний з командою Петра Порошенка також немає. Та ми можемо припустити, що це правда, доказом тому є не одноразові матеріали відомих українських ЗМІ стосовно публікації ролика на офіційному каналі команди Петра Порошенка

 

МЕСЕДЖ 3: «Нацполіція відкрила кримінальне провадження за статтею «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:  

За інформацією з офіційного сайту Нацполіції України правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо розповсюдження ролика за участі тоді ще кандидата в Президенти України Володимира Зеленського. Слідчі відкрили кримінальне провадження  за ч. 1 статті 346 ККУ – «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча».

 

МЕСЕДЖ 4: «Доля автора буде несолодкою — обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:  

Стаття 346 «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча» ККУ, дійсно передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий термін.

Однак, таке покарання є дійсним щодо погрози вбивством, заподіянням шкоди здоров’ю, знищенням або пошкодженням майна, а також викраденням або позбавленням волі щодо визначеного кола осіб. Це Президент України, Голова Верховної Ради України, народний депутат України, Прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, Голова чи член Вищої ради правосуддя, Голова чи член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голова чи суддя Конституційного Суду України або Верховного Суду України чи вищих спеціалізованих судів України, Генеральний прокурор, Директор Національного антикорупційного бюро України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова або інший член Рахункової палати, Голова Національного банку України, керівник політичної партії України, а також щодо їх близьких родичів, вчинена у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю.

На момент першої публікації відео, а це 10 квітня, нинішній Президент України Володимир Зеленський не займав пост голови держави і не займав жодної посади з переліку вище. Таким чином, стаття 346 ККУ України не може бути застосована проти автора цього відеоролика.

Отже, команда нинішнього очільника держави намагається через політтехнології вплинути на думку українців. Вони трактують закон по-своєму, виносячи власні вердикти, в той час, коли правоохоронці ще ведуть слідство з приводу публікації відеоролику.

 

Автор: Ірина Савенко

 

 

 

 

//
Exit mobile version