//

ВИБІРКОВІСТЬ ПРОПАГАНДИ. Чому кремлівські пропагандисти мовчать про рекордний пакет допомоги Україні від США – Без Брехні

ВИБІРКОВІСТЬ ПРОПАГАНДИ. Чому кремлівські пропагандисти мовчать про рекордний пакет допомоги Україні від США

Російські офіційні особи та мілблогери дивним чином проігнорували та не відреагували на оголошення США про нову військову допомогу Україні понад $3,75 млрд, що ще більше підкреслює, що Кремль та російський інформаційний простір вибірково обирають, коли зобразити військову допомогу Заходу як ескалацію. Про це у черговому аналітичному звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). http://surl.li/eidll

 

Держсекретар США Ентоні Блінкен 6 січня заявив, що в рамках допомоги Україні будуть надані бойові машини піхоти Bradley, артилерійські системи, бронетранспортери, ракети «земля-повітря» та боєприпаси. Російські офіційні особи та мілблогери майже не відреагували на останнє оголошення про військову допомогу, хоча нещодавно Кремль зобразив передачу Україні суто оборонних систем ППО Patriot як ескалацію і майже перехід, так званих, червоних ліній. Тобто пропаганда відреагувала активністю.

Відсутність реакції Росії на оголошення США про військову допомогу, яку українські сили могли б використати для підтримки контрнаступальних операцій, підтверджує попередню оцінку ISW про те, що Кремль більше стурбований своїми інформаційними операціями та впливом, який військова допомога Заходу може мати на конкретні російські військові операції в Україні, ніж з будь-якими конкретними системами озброєнь, червоними лініями чи ймовірними побоюваннями Росії передбачуваних наступальних дій України проти самої РФ з використанням західних систем.

Кремль вибірково реагує на західні військові поставки та допомогу Україні, щоб підтримати інформаційні операції, спрямовані на те, щоб представити Україну як таку, що не має суверенітету, і послабити готовність Заходу надавати подальшу військову допомогу, розпалюючи побоювання російської ескалації.

Кремль і його пропагандисти, ймовірно, схопляться за майбутню військову допомогу Заходу, яка, на їхню думку, може підтримати ці інформаційні операції, а не як відображення будь-яких фактичних червоних ліній чи конкретних занепокоєнь щодо потенційної загрози, яку можуть становити західні системи зброї. Раніше ISW зазначала, що ці зауваження варто розглянути в контексті обговорення Заходом питання про надання Україні західних танків, систем далекобійних ударів та інших можливостей.

До вище вказаного від нашого проекту додамо, що  так вибірковість могла бути пов’язана з не дуже вдалим моментом для істерики пропаганди з приводу пакетів допомоги і Франції, і США, і Німеччини, які можна назвати противними.

По-перше, пропагандистська машина була зайняти тим, щоб «піарити» так зване, різдвяне перемир’я, яке начебто оголосив бункерний диктатор. Але яке по факту не було виконане – українські міста та позиції піддавалися ракетним і артилерійським ударам не менш потужно ніж напередодні. Однак, це не заважало пропагандистам верещати у кожному пості, що мовляв Україна відмовилася від «християнського перемир’я» і в чергове продемонструвала свою «сатанинські суть».

Саме цей меседж мав бути ключовим на свята. Ерефія зараз намагається надати війні в Україні нового змісту, створивши міф про народну, священну війну, війну за християнську віру. Оголошення так званого перемир’я – один з ключових елементів даного ІПСО. Тому вказівки переключати вектор пропаганди і не надходило.

По-друге, істерити з приводу потужних по кількості і якості поставках зброї Україні, групою провідних країн Заходу – фактично визнавати провал попередніх пропагандистських компаній, про те, що у Заходу закінчується зброя, що Захід втомився від війни в Україні, що там немає єдності з приводу допомоги українцям. Ці меседжі пропаганда прокачувала, ще з початку літа. Але на 11-му місці війни «колективний Захід» демонструє зовсім іншу позицію.

З цих причин пропаганда і промовчала. І можливо приберегла «боєзапас» для інформаційної атаки на тлі рішення, яке може бути прийнято цілком реально у найближчий час, про постачання Україні таких давно очікуваних танків Leopard 2.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

//
Exit mobile version