Сервіс бронювання готелів Booking.com використовує трекер відстеження користувачів від «Яндекс». На це звернув увагу видавець Ain.ua Ілля Бошняков.
«Знайшов, чому у мене і у вас гальмує Booking. Коротко – сервери зайняті тим, що дають російським про-державним структурам інформацію про те, в якому готелі і які дати кожен з нас зупиняється», – написав Бошняков. http://surl.li/ckwbv
Дійсно, при вивченні коду можна побачити лічильник Яндекс.Метрики, який дозволяє не лише дізнаватися кількість користувачів на сайті та місцезнаходження, але й записувати їхні дії на сторінці за допомогою інструмента «Вебвізор».
ХТО ТАКІ BOOKING
Компанія була заснована у 1996 році в Амстердамі, але у 2005 її викупила американська The Priceline Group. Сервіс офіційно працював і в Росії, але після початку повномасштабної війни Booking залишив ринок.
Після 24 лютого компанія підтримала українських біженців, пропонуючи безкоштовне житло або за зниженими цінами. Такі спецтарифи були доступні у більшості країн Європи.
З росією у компанії були складні відносини: у серпні 2021 року федеральна антимонопольна служба (ФАС Росії) наклала на Booking.com штраф 1,3 млрд рублів за «зловживання домінуючим становищем на ринку готельних агрегаторів». Компанія намагалася оскаржити штраф, але апеляційний суд залишив його чинним.
ІНШІ СКАНДАЛИ З BOOKING
Компанію вже звинувачували у витоку даних. Наприклад, у 2018-му турист забронював через сервіс готель у Малайзії, та під час заселення виявив у вільному доступі інформацію зі своєї банківської картки. Тоді сервіс заявив, що витік стався з боку готелю.
Також туристи звинувачували сервіс у редагуванні відгуків на Booking.com та видачі оглядів на готелі.
А в 2016-му хакер, який працював у розвідувальному агентстві США, зламав сервери Booking.com і вкрав дані користувача. Про це написали журналісти у книзі The Machine: Under the Spell of Booking.com. У ній також йдеться, що сервіс вирішив тримати в таємниці всі подробиці інциденту. http://surl.li/ckwch
ЩО ВІДОМО ПРО «ЯНДЕКС»
Компанію «Яндекс» пов’язують із Кремлем. У 2009 році компанія продала Ощадбанку росії за 1 євро золоту акцію, що дозволяє державній установі контролювати пакет акцій.
Після початку повномасштабного вторгнення та трагедії у Бучі «Яндекс» не виводив актуальні фотографії вулиць міста та загиблих мирних жителів, на відміну від Google. Це може говорити, що компанія навмисне приховувала військові злочини російської армії.
Також «Яндекс» у квітні продав сервіси «Дзен» та «Новини» холдингу VK. До речі, володіє холдингом VK Володимир Кирієнко – син Сергія Кирієнка – першого заступника керівника адміністрації президента Росії.