//

Як агенти впливу у Європі за допомогою дезінформації намагаються зірвати військову допомогу від Німеччині – Без Брехні

Як агенти впливу у Європі за допомогою дезінформації намагаються зірвати військову допомогу від Німеччині

Протягом усього 2022 року Росія через своїх агентів впливу в Європі намагалася зірвати надання військової допомоги Україні. У той час як вся увага ЗМІ була прикута саме до бойових дій в Україні, на європейському просторі значно активізувалися агенти Кремля, політики, бізнесмени, псевдоексперти, політичні партії, журналісти та інші, з метою дискредитувати ЗСУ та блокувати постачання зброї українським військам. І однією з країн, де подібна українофобська діяльність шестерень Кремля в Європі відчувалася найсильніше – Німеччина.

 

Хтось може сказати, що українофобія та лобізм росії найбільш яскраво виявлені в Угорщині, але на відміну від Угорщини, від якої очікувати Україні було нічого, тому, що це дотаційна країна, яка живе в гіпертрофованому популізмі, нічим допомогти і не може, Німеччині ж було, що запропонувати. Але вона не поспішала. Не поспішала, оскільки її гальмували проросійські елементи та відверті агенти кремля.

Початок 2023 року став не менш активним у цьому плані, а, мабуть, навіть агресивнішим. Адже російське військово-політичне керівництво опинилося у стані екзистенційного шоку, після того, як дізналося про початок процесу передачі Україні танків західного зразка. І, звичайно ж, найбільше їх збентежив факт передачі ЗСУ танків Leopard 2.

Одразу після того, як стало відомо про готовність передавати Україні танки, в росії розгорнули відразу дві інформаційні кампанії.

Перша була орієнтована на росіян і була рефлексією на тему про те, що західного зразка танки знищуються на рахунок раз-два і взагалі, достатньо взводу з РПГ-7, щоб стерти в попіл батальйон Leopard 2 або Abrams.

Друга кампанія була орієнтована на західних споживачів і полягала в тому, що, наприклад, у німецькому інформаційному просторі поширювався наратив про те, що Україна «обкрадає» Німеччину, «вимагаючи» у неї дорогу зброю для війни з росією, замість того, щоб сісти з окупантами за стіл мирних переговорів.

Наприклад, з 21 на 22 січня в аеропорту Штуттгарта, в результаті атаки хакерів, на моніторах з’явився плакат із закликом не передавати Leopard 2 і припинити «грабувати» Бундесвер. Аналогічні рекламні вивіски поодиноко з’являлися у різних містах Німеччини, підігріваючи негативне ставлення до передачі зброї та техніки Україні.

А напередодні з’являється відразу кілька дуже схожих за змістом статей, що підривають віру в допомогу Україні.

Першою стала стаття російського агента в Австрії, фрау, яка повністю лобіювала інтереси Росії в Європі, Карін Кнайсль. Статтю було опубліковано в російському пропагандистому виданні «Ведомости» і в ній продажний політик, який витанцьовував з Путіним, почесним гостем, на її весіллі, коли в Україні вже кілька років проливалася кров, критикувала Захід за підтримку України.

Другим матеріалом стала замітка в The Economist, де, по суті, розкручується знайомий наратив про те, що Україна «розорила» німецьку армію і вона занепала.

Тобто Україна винна в тому, що на неї напала росія, а Німеччина не може їй повноцінно допомогти, оскільки багаторічна пацифістська політика призвела Бундесвер до безсилля?

Зараз ми можемо спостерігати інформаційну хвилю, яка всіляко дискредитуватиме допомогу Україні, причому набагато активніше, ніж раніше. Це зумовлено тим, що росія не може збільшити свій танковий потенціал технікою, якоюсь сучасною і відповідною рівню сучасної війни. А Україна завдяки західній допомозі – може. І німецькі танки Leopard 2 у цьому питанні у пріоритеті.

Саме з цієї причини інформаційний тиск на Німеччину зростає зараз подібно до снігового кому, для чого росія використовує добре нам знайомих своїх агентів впливу. Але, ось питання… Якщо нам усі ці шестерні російського лобізму в Європі добре відомі, чому вони продовжують свою діяльність? Невже в їхніх країнах про їхню продажність невідомо? Чи для сучасної Європи Путін, який вбиває тисячі українців, це не Гітлер з його Голокостом? Це інше?

 

 

//
Exit mobile version