Білоруські засоби масової інформації один за одним поширюють інформацію про нібито різке падіння боєздатності української армії. Звідки «ростуть ноги» у цієї пропагандистської маячні, та якими елементами інформації маніпулюють «картопляні пропагандисти» – далі у матеріалі.
Для створення текстів та сюжетів про нібито зниження боєздатності української армії пропагандисти вдалися до використання очевидної маніпуляції, використавши слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр. Більше того, деякі ресурси так і пишуть, мовляв, «сообщила о резком падении боеспособности ВСУ»..
Про це, зокрема, написало урядове інформагентство «БелТА», основний державний телеканал Білорусі «Білорусь 1» та сайт газети «Радянська Білорусь» (засновником якої є адміністрація президента Республіки Білорусь) «Беларусь сегодня».
Інформацію білоруські медіа подали під заголовками, очевидна мета яких – дискредитація ЗСУ та створення міфу про те, що нібито українська армія різко втрачає свою боєздатність.
Так, телеканал «Білорусь 1» зробив заголовок «В Украине сообщили о резком падении боеспособности ВСУ». Інформагентство «БелТА» – «Заместитель министра обороны Украины Маляр заявила, что боеготовность ВСУ упала из-за новобранцев». Сайт «Беларусь сегодня» – «Замминистра обороны Украины сообщила о резком падении боеспособности ВСУ из-за новобранцев».
Покликаються ці ресурси не напряму на допис Ганни Маляр у телеграмі, а на російські або проросійські джерела. Зокрема, «Беларусь сегодня» – на телеграм-канал проросійського видання «Страна.ua», а «БелТА» – на російські «РИА Новости». Канал «Білорусь 1» зробив покликання на «Беларусь сегодня».
Але прямих покликань, які б чітко вели на джерело інформації – немає. Так, для прикладу, «Беларусь сегодня» робить лінк загалом на канал видання «Страна.ua» у телеграмі, який має назву «Политика Страны», а не на допис, який би підтверджував інформацію. А «БелТА» узагалі не дає гіперпокликання на «РИА Новости».
Єдиний допис на цю тему фігурує на телеграм-каналі «Политика Страны». Тут – ні слова про те, що Ганна Маляр «сообщила о резком падении боеспособности ВСУ из-за новобранцев», як пише у заголовку «Беларусь сегодня», посилаючись на «Политику Страны». Тут – лише слова Маляр про те, що велика частина української армії – мобілізовані, тобто непрофесійні військові. Тому їм доводиться долати як моральні, так і фізичні складнощі.
Зрештою, знаходимо і допис у телеграм-каналі самої Ганни Маляр. Він датований 8 січня.
Дослівно допис має такий зміст: «На Сході ситуація складна. На деяких ділянках донецької області ми потрохи, крок за кроком, просуваємось вперед. А на деяких – наступає ворог. Наступає не лише регулярна армія, але й приватні.
Сконцентрували вони там чималі зусилля для того, щоб вийти на кордони Донецької області або, принаймні, з пропагандистською метою захопити бодай якийсь населений пункт. Зараз дуже важко у Соледарі.
Велика частина нашої армії на сьогодні – це мобілізовані, тобто непрофесійні військові. І ми, як морально доросле суспільство повинні розуміти, що донедавна цивільні люди проходять надзвичайно складне як моральне, так і фізичне випробовування військовими реаліями війни. Всі люди різні, тому і випробовування проходять по-різному.
Але все це заради нашої спільної високої мети – зберегти державу і перемогти».
Як бачимо, Маляр не сказала ні слова про якесь нібито різке падіння боєздатності українського війська.
Натомість чи не у кожному своєму дописі заступниця міністра оборони України навпаки висловлює своє захоплення і повагу українським воїнам.
«Наші захисники мужньо боронять кожний метр рідної землі», «Наші бійці мужньо тримають оборону. Так відчайдушно битися з великим та потужним ворогом може тільки дуже сильна нація», пише Ганна Маляр у своїх постах у своєму телеграм-каналі 9 та 10-січня. http://surl.li/ejrkt
ВИСНОВОК
- По факту, білоруськи, так звані медіа, зробили «свою авторську» маніпуляцію з передруку вже маніпулятивного тексту з російських пропагандистських медіа-помийок.
- Це розслідування вкотре доводить, що пропагандистська машина і москви і мінську працюють в унісон.
Матеріал підготовлено агенцією “Волинь Post” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації