//

Як медіа МАНІПУЛЮЮТЬ, що борги за комуналку автоматично списуватимуть з банківських рахунків – Без Брехні

Як медіа МАНІПУЛЮЮТЬ, що борги за комуналку автоматично списуватимуть з банківських рахунків

Борги за комуналку списуватимуть з банківських карт громадян автоматично. Матеріали з такими заголовками нещодавно з’явились в інформаційному просторі. Про це писали “Depo.ua”, вказавши, що таке рішення є нововведенням, ресурс “Главком”, сайт “UBR”. Розповсюдилась інформація і у мережі Facebook. 

До слова, з кожним роком борги українців за комунальні послуги ростуть. За даними Держстату, станом на 1 березня громадяни винні за комунальні послуги 82,1 млрд грн. Чи справді всі борги списуватимуть в “один клік” з банківських рахунків? Чи все ж таки болюче питання вартості комунальних послуг вчергове стало предметом для спекуляції та нагнітання ситуації? Розбираємо.

ПЕРЕВІРКА

Міністерство юстиції справді зажадало дещо змінити систему сплати боргів за комунальні послуги, а саме спростити сам процес вилучення коштів у громадян. Раніше це працювало так: якщо людина не сплачує кошти за надані комунальні послуги і борг постійно накопичується, установа подає на абонента до суду.

Якщо боржник програє суд, а так зазвичай і стається, він має сплатити кошти. Якщо не добровільно, то на вимогу державних чи приватних виконавців. Саме вони мають право домогтися примусового списання грошей з рахунку споживача. Аби цей процес став швидшим та прозорішим, Мін’юст затвердив зміни до наказу Міністерства юстиції України від 16 квітня 2019 року N 1203/5. Вони передбачають автоматизацію етапу отримання виконавцями інформації від банків про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум, що є на цих рахунках. Обробка даних здійснюється за допомогою системи автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП).

Також вона вносить дані про боржника до Єдиного реєстру. Ця електронна система запрацювала ще у 2019 році, однак через неї виконавці могли накладати арешт лише на боржників за аліментами. Тепер до цього переліку додали і споживачів, що винні кошти за надані комунальні послуги. Перелік рахунків громадян, які занесені до ЄРБ може підлягати автоматичному арешту.

Тобто, автоматично арештовуватимуть та списуватимуть можуть кошти тих українців, які потрапили до ЄРБ. Станом на 13 квітня 2021 року кількість фізичних осіб, дані щодо яких внесено до ЄРБ, становить 5 582 004 особи.

Як відбуватиметься процес?

Вже після того, як справа про борги дійде до суду та орган прийме своє рішення, виконавець за допомогою автоматизованої системи створює запит про наявність у боржника рахунку у банках та коштів на них. Якщо такі рахунки є, банківська система вже за годину надішле відповідну інформацію у відповідь на запит виконавця. Далі виконавець оформлює в електронній системі постанову про арешт коштів на банківській картці.Таку систему взаємодії банків з виконавцями запровадили аби пришвидшити процес виконання справ.

Хто з боржників не потрапить до електронного списку?

Відомості про боржника вносять у електронну базу даних паралельно з відкриттям виконавчого провадження. До списку не потрапляють:

ВИСНОВОК

 

Авторка: Катерина Філімонович

//
Exit mobile version