//

Як «націоналіст» і «опоблоківець» борги українців за комуналку рахували і… обоє помилилися   – Без Брехні

Як «націоналіст» і «опоблоківець» борги українців за комуналку рахували і… обоє помилилися  

Протягом пленарного засідання 21 червня народний депутат із «Опозиційного блоку» Олександр Долженков і Михайло Головко з ВО «Свобода» говорили про тарифи. Скільки в їх словах правди з’ясували «БезБрехні».

Олександр Долженков: «Але друга проблема, яка стосується, зокрема, і уряду, – це заборгованість катастрофічна, яка була, яка сформувалася станом на 2019 рік, вже більше 62 мільярдів гривень, заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги. Зокрема, більше 50 відсотків цієї заборгованості –  це за спожитий газ, природний газ, тарифи на який є непосильними для людей».

Михайло Головко: «А ви знаєте, що борг за комунальні послуги зростає і сьогодні становить майже 80 мільярдів гривень завдяки тим злощасним тарифам».

 

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними Державної служби статистики, на початок 2019 року українці заборгували за комунальні послуги майже 51,1 мільярд гривень.

Найбільші борги – за оплату природнього газу. На перше січня наші співвітчизники були винні 26,53 мільярдів, що становило майже 52 % від всіх боргів за комунальні послуги.

Судячи з останніх даних Держстату про заборгованість за комунальні послуги в Україні, на кінець квітня 2019 року борги за компослуги становлять 57,75 мільярдів гривень. З них 51 % – за газ.

За цей час боргів за газ стало на 11 % більше. Та, це найменший показник приросту заборгованості.

За 4 місяці 2019 року неоплачених послуг обслуговування будинків і прибудинкових територій стало на 13% більше, боргів за опалення і гарячу воду – майже на 15%.

Лідерами за приростом боргів, порівняно з початком року, є постачання холодної води і вивезення сміття. За ці послуги українці за 4 місяці 2019 року завинили на 18 % і на 22 % більше, відповідно.

 

Автор: Олексій Півторак

//
Exit mobile version