//

Як пропаганда кремля приховує факти про те, хто і як фінансував «ПВК Вагнер» – Без Брехні

Як пропаганда кремля приховує факти про те, хто і як фінансував «ПВК Вагнер»

У липні 2023 року Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію державою спонсором тероризму, а ПВК «Вагнер» – терористичною організацією. Проте, російська пропаганда намагається максимально уникати згадки про визнання росії країною спонсором тероризму. Проте, на перевагу – згадує ПВК «Вагнер».

У такий спосіб пропагандистська машина кремля намагається уникнути укорінення зв’язку між найманцям та державою. Таким чином можна і уникнути розголошення інформації про фінансування ПВК, та контракти, які залишили по собі його очільники і які на поточний момент взяв під контроль кремль.

Укладення компаніями Пригожина за місяць після так званого заколоту держконтрактів на щонайменше 2 млрд рублів, свідчить про те, що російська влада, ймовірно, зберегла схему фінансування “ПВК Вагнер”. Так інформацію оприлюднило опозиційне російське видання “Агентство”.

 

Так, пов’язані з Євгеном Пригожиним компанії за місяць, що минув після військового заколоту, уклали держконтрактів не менше ніж на 2 мільярди рублів. Зокрема, фірмам “кухаря Путіна” вдалося не втратити великі замовлення на гарячі обіди для школярів у підмосковних містах, встановило “Агентство”, проаналізувавши дані сайту держзакупівель.

“Ймовірно, це може свідчити про те, що влада зберегла схему неявного фінансування операцій “ПВК Вагнера” в Африці”, – пише видання.

Щоб зрозуміти, чи вдається Пригожину, як і раніше, отримувати держконтракти, “Агентство” вивчило держконтракти 17 компаній.

Найбільші підряди за останній місяць фірми Пригожина отримали на організацію гарячого харчування школярів у містах Московської області. Адміністрація Митищ заплатить 705 мільйонів рублів компанії “Соціальне харчування “Центр””, адміністрація Красногорська – 935 мільйонів рублів компанії “Продфудсервіс”.

“Це свідчить про те, що групі компаній “кухаря Путіна” вдалося зберегти двох великих держзамовників у Підмосков’ї”, – підкреслює видання.

Продовжив співпрацювати з фірмами Пригожина дитячий табір “Артек” – за харчування дітей у 2023 році він заплатить 260 мільйонів рублів “Комбінату дошкільного харчування”.

Серед інших держзамовників послуг харчування у компаній глави “ПВК Вагнера” після заколоту опинилися також кілька лікарень Москви і Московської області. Контракти укладали також із фірмами “Руссоцкапитал” і “АВК”.

Усі проаналізовані контракти укладені з цивільними держустановами.

З інформацією про держконтракти на харчування військових на сайті держзакупівель ознайомитися неможливо, оскільки вони засекречені. Але про те, що структури Пригожина постачають харчування військовим, раніше говорив сам засновник “ПВК Вагнера”, а також Володимир Путін.

А те, що схема фінансування операцій “ПВК Вагнер” в Африці через держконтракти існує, визнавав сам Пригожин у листі до Шойгу, опублікованому його прес-службою 10 червня.

Як писав засновник “ПВК”, проросійські проєкти в Африці, Сирії та інших арабських країнах фінансуються через держконтракти для групи компаній, якою управляє “Конкорд”. З 2006 року через них пройшло 147 млрд рублів, запевняв бізнесмен.

Те, що влада фінансувала ПВК, зокрема через держконтракти на харчування військових, після заколоту Пригожина визнав і Владімір Путін. Таким чином ПВК заробило тільки за один рік близько 80 мільярдів рублів, говорив Путін.

Загалом із 2014 року до кінця 2022 року пов’язані з Пригожиним фірми, згідно з підрахунками газети The Wall Street Journal, отримали в Росії держконтрактів більш ніж на 5 мільярдів доларів (понад 400 мільярдів рублів). Телеведучий Дмитро Кисельов в ефірі програми “Вести недели” на “России 1” після заколоту називав ще більшу суму держконтрактів, отриманих фірмами Пригожина, – 1,7 трлн рублів.

//
Exit mobile version