//

Як пропаганда рекламує «нове життя» у Маріуполі за допомогою фейкових проросійських блогерів – Без Брехні

Як пропаганда рекламує «нове життя» у Маріуполі за допомогою фейкових проросійських блогерів

Російські пропагандисти активно працюють над “позитивним” образом загарбників, обираючи для продукування своїх наративів всі існуючі соціальні мережі. Руки гебістів дісталися і до популярної відеоплатформи TikTok, через яку вони демонструють, як завдяки росії “розквітло” місто Марії.

 

В липні “государственний комітєт оборони донєцкой народной рєспублікі” видав “постанову” про затвердження порядку зносу будівель, що постраждали в результаті бойових дій. Згідно із цим папірцем, люди, чиї будинки підпадають під знесення, повинні з’явитися до окупаційних адміністрацій аби написати заяву про відшкодування. Якщо цього не зробити, то окупанти вважатимуть житло нічийним.

Приймати рішення про необхідність знесення будівлі (або відсутність необхідності) поклали на “комісію”, яка проводить візуальний огляд будинків. Що ж, подивімося й ми на стан будинків у Маріуполі. Допоможе нам у цьому TikTok.

Після припинення активних бойових дій місто виглядає ось наступним чином:

http://surl.li/dnoee

http://surl.li/dnoef

http://surl.li/dnoej

http://surl.li/dnoem

Драматичний театр, в якому загинули люди, що ховалися від обстрілів, та будинки коло нього, виглядають так http://surl.li/dnoea . Ці приклади – дуже невелика частка відео про зруйноване місто Марії. А що на це кажуть росіяни?

Після припинення активних бойових дій окупанти почали “відновлювати” місто, яке самі ж і знищили. Почали на словах – так точно: з-під пера пропагандистських ЗМІ виходила безліч переможних новин на кшталт:

Росіяни у липні оголосили про знесення 35 будинків у Центральному районі міста, розповів тоді радник чинного мера Петро Андрющенко. Відзначимо, що цей мікрорайон – навіть не чверть міста. Вирішили знести повністю будинки за наступними адресами:

Перша черга:

Друга черга:

До кінця 2022 року окупанти пообіцяли возвести 12 будинків на 1,2 тисячі квартир. Ударні темпи будівництва пояснюють тим, що над возведенням працюють вдень та вночі: “Строители работают круглосуточно в три смены по 8 часов. В 10 минутах езды от стройплощадки возведен цементный завод, с которого непрерывным потоком на стройку подвозятся необходимые стройматериалы. Такой подход позволил обеспечить высокий темп строительства жилого комплекса”.

Але є жирне але: росіяни голосно не кричать про те, як використовуватимуться ці новобудови та хто в них житиме. У соціальній мережі у липні опублікували фотознімок паспорта об’єкта будівництва жилого мікрорайону міста Маріуполь на перетині вулиць Миру та Купріна. Окрім цивільних об’єктів (дитсадка, школи, поліклініки), на карті є адміністративна будівля МНС, кінологічна служба, господарські споруди – все для того ж МНС. Замовником цього всього будівельного шабашу є… департамент будівництва міністерства оборони рф.

Також на фото ми бачимо назву компанії-виконувача – “ОлімпСітіСтрой”. З відкритих джерел стало відомо, що компанія часто-густо вигравала тендери на побудування різноманітних воєнних об’єктів: омскій кадєтскій корпус, штаб стратегічного командування західного військового округа міністерства оборони рф, медцентри для міноборони рф, головний храм збройних сил російської федерації, і так далі.

Враховуючи, що в Маріуполь після завершення активних бойових дій росіяни одразу почали рекрутувати МНС-ників, вчителів та, що найважливіше, російських чинуш, натякає на те, що маріупольці, які залишилися без даху над головою через російські обстріли, не отримають житло в заявлених новобудовах.

Рекламувати “нове життя” Маріуполя підключили не тільки росЗМІ, а і “позитивних” блогерів. Вони активно просувають наратив на тему того, що інформація про знищені райони міста – більш прикраса, а в Маріуполі все, в принципі, нормально: і освітлення є, і транспорт їздить, і будуються цілі житлові комплекси.

Як приклад:

http://surl.li/dnocq

http://surl.li/dnoct

http://surl.li/dnodt

http://surl.li/dnods

http://surl.li/dnocy

http://surl.li/dnodd

http://surl.li/dnodo

http://surl.li/dnodh

Не забувають російські пропагандисти і брехати про міфічні бої в середині міста. Автор ось цього відео http://surl.li/dnody , яке датоване 27 вересня, наприклад, пише про те, що з території “Азовсталі” й досі виходять українські військовослужбовці, а з ними, мабуть, героїчно воюють російські солдати, адже “случаются боі”.

Для чого росіяни так активно просувають наратив про, можна його так назвати, російське “велике будівництво”? Можна припустити, що таким чином вони створюють для світової спільноти, а також для самих жителів новозахоплених територій, видимість того, що життя в росії – це рай на землі. Що вони не загарбники, а навпаки – рятувальники.

//
Exit mobile version